ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Kulhavého čeká na Vysočině boj o první pódium v sezoně

Velikost textu:

Nové Město na Moravě - Mistr světa Jaroslav Kulhavý bude v nedělním závodu Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě obhajovat loňské vítězství. Loni na Vysočině vybojoval jeden z pěti triumfů na cestě k celkovému prvenství v seriálu, v této sezoně zatím na stupně vítězů v úvodních dvou závodech nedosáhl. Přímý přenos finále sprintu sledujte od 13:55 na ČT4 a našem webu.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

Proti sobě bude mít Kulhavý všechny největší soupeře včetně Švýcara Nino Schurtera, Francouze Juliena Absalona či Španěla Josého Antonia Hermidy, který ve středu vyhrál exhibiční závod Pražské schody. "Ve startovní listině jsou všichni z popředí světového žebříčku. Takový závod ještě v České republice nebyl. Před olympijskými hrami nechce nikdo vynechat toto důležité klání, což bereme jako odměnu za naši práci a také ideální pozvánku pro diváky," řekl ředitel závodu Ján Svorada.

Spolu s Kulhavým pojedou i další olympionici Jan Škarnitzl a Ondřej Cink, které doplní celá domácí špička. Ve startovní listině je 68 českých bikerek a bikerů. Početnější zastoupení budou mít pouze cyklisté Polska, Německa a Švýcarska. V pelotonu se představí i reprezentanti z cyklisticky exotických zemí Koreje a Rwandy. V závodě žen budou hlavními favoritkami Francouzka Julie Bressetová, Kanaďanka Catharine Pendrelová a Polka Maja Wloszczowská. Do boje o přední příčky se pokusí zasáhnout i Kateřina Nashová a Tereza Huříková.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

Okruh měří 4,46 km a má převýšení 220 metrů. Oproti loňsku je trať doplněna o novou technickou sekci s bikrosovými terénními vlnami, která nahradí nepříliš atraktivní tobogan. Nová sekce obsahuje tři skoky, poslední z nich je dvojitý. Jezdci na ně v klesání vjedou plnou rychlostí. "V plné závodní rychlosti se budou skákat asi první dva. Ke třetímu se musí najet opatrněji, hned za ním je prudká zatáčka," uvedl Cink. Kulhavý má z okruhu dobré pocity. "Je to něco jiného než poslední trend ve světě, kde se dělají samé klopené zatáčky."

Třídenní program začne v pátek ve 13:00 kvalifikací sprintu, o hodinu později se pojede finále. V sobotu v 8:15 odstartuje maraton Merida Bike Vysočina a v průběhu dne budou postupně následovat závody SP v cross country žen do 23 let, juniorek, juniorů a mužů do 23 let. Světový pohár vyvrcholí nedělními závody elite, v 10:10 se vydají na trať ženy a ve 14:10 muži.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.