ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Novým lídrem Gira je po časovce družstev Litevec Navardauskas

Velikost textu:
aktualizováno 9. 5. 2012 17:51

Verona - Časovku družstev na 32 km, jež byla čtvrtou etapou Gira d'Italia, vyhrál ve Veroně tým Garmin - Barracuda. Do růžového trikotu lídra se oblékl jeho člen Ramunas Navardauskas z Litvy, jenž po dánských etapách vystřídal v čele amerického cyklistu Taylora Phinneyho.

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Americký tým Garmin po návratu pelotonu Gira do Itálie a dni volna potvrdil v časovce družstev roli jednoho z favoritů a o pět sekund porazil Kaťušu. Na třetím místě s odstupem 22 sekund skončila Astana a její český kapitán Roman Kreuziger si polepšil na 26. místo. Na lídra ztrácí 40 sekund.

Na velké Tour debutující stáj NetApp s druhým českým zástupcem Janem Bártou obsadila 13. pozici se ztrátou 43 sekund. Vicemistr republiky Bárta, jemuž právě triumf v týmové časovce pomohl v březnu k celkovému vítězství na závodě Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho, v průběžném pořadí klesl na 56. pozici s odstupem 59 sekund.

Phinney etapu protrpěl

Etapu viditelně protrpěl dosavadní držitel růžového trikotu Phinney, jenž se v pondělí v Horsens přimotal do hromadného pádu a poranil si kotník. "Měl jsem špatný den. Musím poděkovat týmu, že na mě čekali. Dal jsem do toho všechno, ale vůbec jsem neměl sílu. Kluci mě tam klidně mohli nechat, ale zpomalili a počkali na mě," děkoval svým kolegům z týmu BMC Američan, jenž po desátém místě v etapě klesl na pátou pozici.

Nejlepší jezdci Garminu se po vydařené časovce seřadili na prvních čtyřech místech. Navardauskas vede o 10 sekund před americkým spurtérem Tylerem Farrarem.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 4. etapa (časovka družstev na 32,2 km ve Veroně):

1. Garmin-Barracuda 37:04, 2. Kaťuša -5, 3. Astana (Kreuziger), 4. Saxo Bank oba -22, 5. Omega Pharma-Quickstep -24, 6. Orica-GreenEdge -25, ...13. NetApp (Bárta) -43.

Průběžné pořadí: 1. Navardauskas (Lit.) 10:01:53, 2. Farrar (USA), 3. Hunter (JAR) oba -10, 4. Hesjedal (Kan.) -11, 5. Phinney (USA) -13, 6. Boaro (It.) -19, 7. Thomas (Brit.) -21, 8. Rosseler (Belg.) -25, 9. Vandevelde (USA) -26, 10. Rodríguez (Šp.) -30, ...26. Kreuziger -40, 56. Bárta (oba ČR) -59.

Z favoritů na celkové prvenství si v dnešní etapě nejvíc pomohl Španěl Joaguín Rodríguez z Kaťuše, jenž se posunul na desátou pozici s odstupem 30 sekund na lídra.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.