ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Cavendish ovládl druhou etapu Gira

Velikost textu:
aktualizováno 6. 5. 2012 21:40

Herning - Mistr světa Mark Cavendish z Británie vyhrál v hromadném spurtu 206 km dlouhou druhou etapu Gira d'Italia v Dánsku. Růžový trikot lídra si navzdory defektu v závěrečných kilometrech udržel Američan Taylor Phinney.

Mark Cavendish
Mark Cavendish

Do cíle v Herningu dojel celý peloton včetně obou Čechů, kteří si tak zhruba udrželi své pozice ze sobotní úvodní časovky. Díky bonifikaci je přeskočil Cavendish, takže Jan Bárta je na 28. místě a Roman Kreuziger hned za ním. Cavendish získal páté vítězství v sezoně před Australanem Matthewem Gossem a Francouzem Geoffreym Soupem. Na Giru vyhrál poosmé v kariéře.

Kreuziger si pochvaloval, že ho jeho kolegové z týmu Astana drželi dobře "schovaného". "Posledních patnáct kilometrů bylo strašně nervózních a samotný závěr hodně smrděl pádem. Proto jsme závěrečné tři kilometry šli úplně dozadu. Nemáme vyloženého spurtéra a nechtěli jsme riskovat pád. Taky že to lehlo," komentoval na oficiálním webu pád několika jezdců Kreuziger, jemuž je dnes 26 let. "Kluci mi popřáli a tím to skončilo. Nejsme tady kvůli slavení."

Cavendish získal páté vítězství v sezoně před Australanem Matthewem Gossem a Francouzem Geoffreym Soupem. Na Giru vyhrál poosmé v kariéře. "Jezdím v novém týmu (Sky), někteří kluci se mnou ještě nepracovali, ale tyhle velké Tour mi svědčí. Navíc jsem ještě nikdy nevyhrál etapu tak brzy v závodě, takže je to docela dobré znamení," pochvaloval si Cavendish.

Vítězi sobotní jízdy proti chronometru Phinneymu hrozilo, že se s růžovým trikotem rozloučí už po jednom dni, neboť ho zhruba osm kilometrů před cílem zastavily problémy s řetězem. Jednadvacetiletý Američan ztratil přes půl minuty, nicméně i díky pomoci svých kolegů z týmu BMC se dostal zpět do pelotonu. V pondělí je v Herningu na programu závěrečná etapa v Dánsku, od středy povede trasa Gira tradičně Itálií.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.