ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Cítím se lépe než vloni, hlásí před startem Gira Kreuziger

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2012 12:40

Herning (Dánsko) - Český cyklista Roman Kreuziger se před startem slavného Gira d'Italia cítí ve větší pohodě a silnější po psychické stránce než při loňském ročníku. Do cíle tehdy dojel šestý, po diskvalifikaci vítězného Alberta Contadora se posunul dokonce na pátou příčku, ale letos touží být ještě výše.

Český cyklista Roman Kreuziger
Český cyklista Roman Kreuziger

"Cítím se určitě líp než vloni. Můžu se navíc opřít i o slušné výsledky. A myslím, že jsem silnější i po psychické stránce," přiblížil Kreuziger své pocity na svém webu.

Generální manažer jeho stáje Astana Giuseppe Martinelli prohlásil, že Kreuziger, jenž v neděli oslaví šestadvacáté narozeniny, může Giro i vyhrát. "Řekl to on, já takhle konkrétní nebudu. Poslouchá se to hezky, ale kromě formy musí mít člověk i štěstí, aby byl dobrý každý den. I já mám vysoké cíle, ale nechci je ventilovat takhle dopředu," řekl Kreuziger.

Letošní závod odstartuje třemi dny na dánském území, přičemž jako úplně první přijde na řadu časovka jednotlivců na necelých devět kilometrů.

"Přiletěli jsme ve středu. Včera byla tiskovka, odjeli jsme tříhodinový trénink, absolvovali jsme klasické kontroly a testy. Dnes jdeme projet trať časovky, odpoledne je prezentace. Zatím je vše v pohodě, všichni tady Girem žijí a skoro celé město je vyzdobeno dorůžova," popsal Kreuziger.

Před odletem do Dánska byl zkoušet trať s cílem v Cervinii, kde bude končit letošní 14. etapa. "Určitě bylo dobré ty kopce vidět, protože jsem je pořádně neznal. Vypadají nenápadně, ale jsou fakt těžké. Na ostatní etapy už nebyl čas, nahoře byl problém se sněhem a nemělo cenu se tam někde plahočit. Stejně ty kopce znám," vysvětlil Kreuziger.

Roman Kreuziger v dresu Astany
Roman Kreuziger v dresu Astany

Okruh největších favoritů je podle jeho odhadu pětičlenný. Vedle sebe vidí jako hlavní aspiranty na celkové vítězství Italy Ivana Bassa s Michelem Scarponim či Španěla Joaquima Rodrígueze. "Nepodceňoval bych Fränka Schlecka," připomněl také polovinu úspěšné bratrské dvojice Lucemburčanů. "Na vítězství nás podle mě může pomýšlet pět," myslí si Kreuziger.

Většinu lidí do svého týmu si vybíral, aby měl co možná nejlepší pomocníky. Litoval jen, že kvůli alergii nakonec vypadl Švéd Fredrik Kessiakoff.

"Byl by dobrý hlavně do hor, ale měl výpadek a těžko by se dostal do správné kondice. V horách by mi měli být nejvíc k ruce Tiralongo, Seeldraeyers a Djačenko, který byl teď druhý Kolem Turecka. Na roviny jsou tu hlavně Kangert, Gasparotto, Petrov a zbytek na zvlněný terén. Nemáme žádného klasického spurtéra," přiblížil český jezdec složení týmu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.