ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Kulhavý chce v Novém Městě zahnat smůlu a obhájit prvenství

Velikost textu:

Nové Město na Moravě - Loňský vítěz Jaroslav Kulhavý bude největší hvězdou závodu Světového poháru na horských kolech, který se uskuteční od 11. do 13. května v Novém Městě na Moravě. Po nevydařeném vstupu do sezony by chtěl obhájce celkového prvenství v SP právě na domácí trati prokázat své vysoké ambice před olympijskými hrami v Londýně, kde pomýšlí na zlatou medaili.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

"Můj cíl je jasný, chtěl bych doma vyhrát. Sezona pro mě nezačala dobře, hlavně minulý závod mi nevyšel. Zatím si vybírám smůlu, což bude možná dobré směrem k olympiádě," poznamenal Kulhavý na dnešní tiskové konferenci po testování novoměstských tratí.

Přiznal, že pokud by mu ani závod v domácím prostředí nevyšel, už by začal být nervózní. "Potřebuji si potvrdit výsledkem, že se cítím dobře. Do karet by mi měla hrát i perfektní divácká atmosféra," dodal Kulhavý.

přehrát video
Kulhavý trénuje na SP

Po tréninku pochválil kvalitní trať, která podle jeho vyjádření patří v seriálu SP mezi ty hezčí. "Je to pravá biková trať. Líbí se mi mnohem více než umělá olympijská v Londýně. Nejsou zde žádné dlouhé kopce, všechno se jede v rychlosti a pro diváky. Nic, co by mělo ale vypovídat o olympijských vyhlídkách, tady nebude," tvrdí Kulhavý.

Podle jeho slov je trať v Areálu Vysočina zcela jiná než současný trend se snahou dělat v každém kopci klopené zatáčky. Novoměstské okruhy zato ozdobí skoky, které dodají závodu dynamičnost. "Uvidíme, co udělá počasí. Pokud bude pršet, tak bude povrch hodně kluzký," podotkl.

Po závodě v Novém Městě už bude příprava nejlepšího českého bikera směřovat přímo k olympijským hrám. Nevynechá však žádný závod Světového poháru, třebaže k obhajobě celkového prvenství nevykročil nejlépe. V minulém závodu měl žaludeční potíže a nevešel se ani do desítky. "Nějaké jídlo mi nesedlo. Ale už se tím nezabývám. Je to za námi," uvedl Kulhavý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.