ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

V Pardubicích se sešla česká bikrosová elita

Velikost textu:

Pardubice - Čeští bikrosoví reprezentanti stále nemají jistotu účasti na olympijských hrách v Londýně. Ostrou prověrku formy před poslední kvalifikační šancí na světovém šampionátu v Birmighamu absolvovala domácí špička na pardubické dráze.

Finálová jízda pardubického bikrosového klání
Finálová jízda pardubického bikrosového klání

Největší pozornost už před závodem budila jména reprezentantů Štěpána Tumpacha a Lukáše Tammeho, kteří by se měli v přímé konfrontaci na nacházejícím mistrovství světa v Birminghamu poprat o jedno postupové místo na olympijské hry.

"Z mužů už máme šanci (se kvalifikovat) jenom jeden a rozhodovat se o tom bude na posledním mistrovství světa v Birminghamu, kde si to ten dotyčný vyjede. Kdo z nás zajede nejlépe a dostane se mezi státy, které ještě nemají bodované místo, tak dostane divokou kartu," vysvětluje Štěpán Tumpach.

V Pardubicích ale na vzájemný souboj Tammeho s Tumpachem pořádně ani nedošlo. Už v první zatáčce finálové jízdy se totiž Štěpán Tumpach po kolizi poroučel k zemi a dvaatřicetiletému Lukáši Tammemu se otevřela cesta ke snadnému a suverénnímu vítězství. 

přehrát video
V Pardubicích se sešla česká bikrosová elita
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.