ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Belgičtí cyklokrosaři se hádají o peníze

Velikost textu:

Brusel - V Belgii místo oslav nedělního triumfu na mistrovství světa v cyklokrosu gradují sváry mezi elitními jezdci. Čerstvý šampion Niels Albert se odmítl navzdory zavedené praxi a předchozí dohodě podělit s reprezentačními kolegy o prémii 22 000 eur (554 000 korun) s tím, že na jeho vítězství neměli žádný podíl. Pětadvacetiletý závodník vyhrál v písečných dunách v Koksijde stylem start-cíl po dlouhé sólové jízdě.

Niels Albert
Niels Albert

"Niels si všechno odmakal sám, od začátku do konce. Nikdo mu nepomáhal. Zbylých šest Belgičanů ho naopak pronásledovalo. Proč by se měl dělit o bonus," řekl Albertův agent Christoph Roodhooft listu Het Laatste Nieuws. Albertovo rozhodnutí rozčílilo reprezentačního trenéra Rudyho de Bieho. "Dohoda je dohoda. Dlouhá léta se mistři světa dělí o prémii s týmovými parťáky. Albert jel v čele, ale ostatní Belgičané mu 'umetali' cestu, když pronásledovatele vedl Štybar," kritizoval cyklokrosaře.

Albert, který vyhrál mistrovství světa podruhé v kariéře, dostane podle belgických médií za titul další bonus 50 000 eur od své stáje BKCP-Powerplus. V belgickém týmu se rozhořely spory už před šampionátem, když legendární Sven Nijs neuspěl se žádostí, aby byl v nominaci i jeho kamarád Sven Vanthourenhout, který by mu mohl pomoci v cestě za titulem. "Trenér složením týmu zhatil belgickou šanci na titul," zlobil se Nijs. "Sestavovat nominaci na základě sentimentu nelze," reagoval De Bie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.