ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Vinokurov si údajně v Lutychu koupil výhru

Velikost textu:

Bern - Švýcarský časopis L'illustré nařknul kazašského cyklistu Alexandra Vinokurova, že si koupil vítězství na loňském závodu Lutych-Bastogne-Lutych. Kapitán týmu Astana údajně zaplatil 100.000 eur (nyní 2,5 milionu korun) ruskému kolegovi z úniku Alexandru Kolobněvovi, aby ho nechal vyhrát. Vinokurov podvádění popřel a chystá právní kroky.

Alexandr Vinokurov
Alexandr Vinokurov

L'illustré vychází při svém obvinění z e-mailové konverzace po závodě mezi oběma cyklisty, kterou má k dispozici. "Ten den jsem se cítil silný jako nikdy. Kdyby byl na tvém místě kdokoli jiný, dojel bych si pro vítězství, slávu a bonus, který mám za výhru v klasikách ve smlouvě. Udělal jsem to jen kvůli tobě a tvé situaci," cituje švýcarský magazín z údajného Kolobněvova mailu Vinokurovovi, jenž se vracel po dvouletém trestu za doping.

Kolobněv, jenž je členem týmu Kaťuša, následně zaslal slavnému Kazachovi číslo svého bankovního konta. "Neměj starosti. Udělal jsi všechno správně. Ještě jednou ti děkuju," odpověděl mu údajně Vinokurov, jenž jel v závěru loňské jarní klasiky s Kolobněvem v úniku a po ataku v posledním stoupání ho porazil o šest sekund.

Na posledním kilometru kamery jezdce zachytily, jak spolu hovoří. Osmatřicetiletý Vinokurov v rozhovoru pro L'illustré odmítl, že by si vítězství v nejstarší klasice koupil. "Nikdy v životě jsem to neudělal. Vždycky o výhru bojuju. Jasně že jsme s Kolobněvem v úniku mluvili, ale to je normální a není to zakázané," uvedl vítěz Vuelty z roku 2006. Než telefonickou konverzaci s L'illustré rázně ukončil, uvedl, že ani výměna e-mailů s Kolobněvem nedokazuje žádné podvádění.

"Často lidem půjčuju peníze napravo a nalevo. Nikdy jsem ale Kolobněvovi nezaplatil, aby mě nechal vyhrát," dodal. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) uvedla, že případ prošetří, a pokud najde důkazy pro podvádění, budou následovat tresty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.