ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kreuziger se sádrou na ruce jezdí na ergometru

Velikost textu:

Plzeň - Po týdenním nuceném odpočinku se cyklista Roman Kreuziger vrací k tréninku, s rukou v sádře bude zatím jen posilovat a jezdit na ergometru. Před sebou má ještě plánovanou pětitýdenní léčbu zlomené člunkové kosti, s níž absolvoval valnou část nejtěžšího závodu Tour de France. Sezonu jako marod zakončit nechce. Pokud stihne zlomeninu doléčit, rád by absolvoval zářijové závody v Kanadě.

Roman Kreuziger v dresu Astany na Tour de France
Roman Kreuziger v dresu Astany na Tour de France
Otevřít galerii
 • Roman Kreuziger v dresu Astany na Tour de France autor: Bryan Lennon, zdroj: Getty Images Sport https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2760/275907.jpg?1313739642
 • Tour de France autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2730/272920.jpg?1311176513

Kreuziger si levou ruku narazil hned v první etapě a pak znovu o týden později. Aniž tušil rozsah zranění, ve slavné Tour dva týdny pokračoval a dojel do cíle do Paříže. Na vítězného Australana Cadela Evanse ztratil tři hodiny. Po návratu domů dostal na ruku sádru.

"Dnes jsem byl v Pírkově sanatoriu v Mladé Boleslavi u docenta Soukupa na kontrole. Sádra po týdnu trochu povolila, tak jsme ji znovu natočili. Léčba jinak pokračuje podle plánu," napsal v pondělí na svůj web pětadvacetiletý cyklista kazašské stáje Astana.

V tréninkovém plánu na nejbližší dny má posilovnu na zimním stadionu v Plzni, ergometr a túry. "Doktor mi říkal, ať s ježděním venku ještě chvíli počkám, aby těch vibrací bylo co nejmíň. A když všechno půjde dobře a budu schopen se sádrou nějak držet řídítka, zkusím to i venku," dodal Kreuziger.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.