ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Poslední alpská etapa vynesla do čela Schlecka

Velikost textu:
aktualizováno 22. 7. 2011 19:27

L'Alpe d'Huez (Francie) - Poslední alpská etapa Tour de France přinesla očekávanou změnu v čele průběžného pořadí, kam se posunul Andy Schleck z Lucemburska. Cílem v L'Alpe d'Huez projel jako první překvapivě domácí Pierre Rolland, který vybojoval životní úspěch a premiérový triumf pro Francii v letošním ročníku. Mladší z bratrů Schlecků připravil o žlutý trikot Thomase Voecklera, jenž po předchozích statečných výkonech v horách tentokrát na nejlepší nestačil. Francouzský cyklista, který jel v dresu lídra závodu dlouhých deset dní, nabral ztrátu a klesl v průběžném pořadí na čtvrté místo. Na něm figuruje o 2:10 minuty za novým lídrem.

Tour de France v Alpách
Tour de France v Alpách
Otevřít galerii
 • Tour de France v Alpách autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2733/273299.jpg?1311316568
 • Tour de France autor: Christophe Ena, zdroj: ČTK/AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Andy Schleck vede o 53 sekund před svým bratrem Fränkem. Třetí je s odstupem 57 sekund Australan Cadel Evans, který je před sobotní časovkou v Grenoblu vzhledem ke svým schopnostem velkým favoritem na celkové prvenství.

Po čtvrteční krizi útočil hned od prvního stoupání 109,5 km dlouhé etapy obhájce titulu Španěl Alberto Contador. Trojnásobný vítěz Tour skončil v lyžařském středisku v L'Alpe d'Huez třetí za krajanem Samuelem Sánchezem, ale na největší soupeře příliš nezískal. V průběžné klasifikaci si Contador mírně polepšil na šestou pozici, na Andyho Schlecka ztrácí 3:55.

přehrát video
Tour de France
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.