ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Nejdelší etapu Tour vyhrál v dešti Hagen

Velikost textu:
aktualizováno 7. 7. 2011 17:58

Lisieux - I po nejdelší etapě letošní Tour de France uhájil žlutý trikot lídra norský cyklista Thor Hushovd. Nejvíce sil v hromadném finiši měl po 226,5 kilometrech jeho krajan Edvald Boasson Hagen, úřadující mistr světa Hushovd dospurtoval na třetím místě a v čele Tour zůstal čtvrtý den za sebou. Jezdci v dnešní etapě z Dinanu do Lisieux bojovali s nepříznivým počasím, už tak nejdelší úsek letošního závodu jim navíc ztěžoval déšť a silný vítr. Smutným hrdinou etapy se stal italský outsider Adriano Malori, jenž strávil přes 200 kilometrů v úniku, ale necelé tři kilometry před cílem ho peloton dostihl.

Tour de France
Tour de France
Otevřít galerii
 • Tour de France autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2695/269413.jpg?1310033773
 • Philippe Gilbert (vlevo) a Thor Hushovd zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O vítězi se tak na kluzké silnici rozhodlo v hromadném spurtu, v němž měl nejvíce sil Boasson Hagen a oslavil první triumf na Tour v kariéře. "To je neuvěřitelné. Vyhrál jsem poprvé etapu na Tour, zrovna když tu byli mí rodiče," radoval se Nor, jenž v závěru vytěžil maximum z práce svého kolegy z týmu Sky Gerainta Thomase. Na druhém místě skončil Australan Matthew Goss.

Jediný český účastník Tour Roman Kreuziger dojel v pelotonu na 42. pozici a v průběžném pořadí se už dostal do první padesátky, patří mu 47. místo.

V šedesátičlenném hlavním poli nechyběl nikdo z favoritů s výjimkou Američana Leviho Leipheimera, jemuž pět kilometrů před cílem podklouzlo kolo na bílé čáře. Zkušený cyklista ztratil po pádu minutu a jeho tým Radioshack si tak mohl zapsat další špatný den po středě, kdy přišel o služby zraněného Slovince Janeze Brajkoviče.

Po nejdelší etapě následuje v pátek druhý nejdelší úsek letošní Tour z Le Mans do Chateauroux. Rozhodnout by se vzhledem k rovinatému terénu mělo po 218 km opět až v závěru.

přehrát video
Tour de France
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.