ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Biker Kulhavý vyhrál druhý závod SP

Velikost textu:
aktualizováno 22. 5. 2011 20:30

Dalby Forest (Británie) - Český biker Jaroslav Kulhavý dnes vyhrál v britském Dalby Forest suverénně druhý závod sezony světového poháru v cross country a připsal si druhý triumf v kariéře. Šestadvacetiletý vicemistr světa porazil dvojnásobného olympijského vítěze Juliena Absalona z Francie, jenž dojel na druhém místě, o 50 sekund. Po dvou ze sedmi dílů se Kulhavý dostal do čela seriálu. V závodě žen se po nevydařených dvou sezonách opět prosadila mezi elitou Tereza Huříková, jež dojela desátá. Záznam závodu můžete od 23:00 sledovat na Čtyřce.

Jaroslav Kulhavý v závodě SP
Jaroslav Kulhavý v závodě SP
Otevřít galerii
 • Jaroslav Kulhavý v závodě SP zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tereza Huříková zdroj: terezahurikova.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2569/256899.jpg?1306071919

Kulhavý na trati v anglickém Yorkshire setřásl většinu soupeřů už v prvním okruhu, v němž na druhého Absalona najel 36 sekund. Čtyřnásobný mistr světa v dalších dvou okruzích svou ztrátu o necelou polovinu snížil, na více než 19 sekund se však Kulhavému nepřiblížil.

Úřadující mistr Evropy Kulhavý si tak v pohodě dojel pro druhý triumf v SP v kariéře po premiérovém vítězství loni v srpnu v americkém Windhamu. "Zkusit to hned od začátku byla moje taktika. Nechtěl jsem riskovat, že bych se někde s někým zamotal. Celý okruh je dost úzký a nedá se moc předjíždět," citoval server Mtbs.cz Kulhavého. Ten navázal na třetí místo z úvodního závodu sezony v jihoafrickém Pietermaritzburgu a vede hodnocení seriálu o 10 bodů před Absalonem. Třetí finišoval s odstupem 1:39 Ital Marco Aurelio Fontana.

přehrát video
Závod SP v Dalby Forest

Huříková se prosadila po dlouhé době

Závod žen vyhrála překvapivě jednadvacetiletá Francouzka Julie Bressetová, nejmladší závodnice ve startovním poli. Desátá Tereza Huříková za ní zaostala o dvě minuty. "Jsem strašně spokojená. Konečně. Jsem ráda, že nám s trenérem vyšel plán, dva týdny po sobě jsem nezávodila a trénovala doma. Jelo se mi dobře, závodila jsem," uvedla pro server mtbs.cz bývalá juniorská mistryně světa Huříková.

Cílem česká závodnice projela minutu za jedničkou svého týmu, olympijskou vítězkou Sabine Spitzovou z Německa, která skončila třetí. Její nová stáj Central Haibike tak v soutěži týmu obsadila první místo.

Mezi nejlepšími se držela také Kateřina Nashová, ale po defektu předního kola obsadila 36. místo. Předchozí závod Světového poháru v jihoafrickém Pietermaritzburgu pokazil české reprezentantce pro změnu defekt zadního kola. V Anglii porazila Nashovou i třiatřicátá Pavla Havlíková, která dosáhla nejlepšího výsledku v kariéře.

Radost bikera Kulhavého
Radost bikera Kulhavého
Více fotek
 • Radost bikera Kulhavého zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2570/256968.jpg
 • Cyklisté Tereza Huříková a Jaroslav Kulhavý autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/360/35947.jpg
 • Cyklokrosařka Nashová na startu závodu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2286/228508.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.