ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Hlásí se další svědek Armstrongova dopingu

Velikost textu:

New York – Už druhý bývalý týmový spolujezdec Lance Armstronga obvinil sedminásobného vítěze Tour de France z dopingu. George Hincapie podle televizní stanice CBS řekl americkým vyšetřovatelům v Los Angeles, že Armstronga viděl dopovat. Podobné obvinění zaznělo o den dříve také z úst Tylera Hamiltona, který si sám odpykává osmiletý trest za doping. Ten uvedl, že spolu s Armstrongem užívali zakázaný krevní doping EPO.

Lance Armstrong
Lance Armstrong
Otevřít galerii
 • Lance Armstrong autor: AP photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lance Armstrong autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sedmatřicetiletý George Hincapie ovšem sám odmítl své obvinění potvrdit. Televizi CBS řekl, že nechce ovlivňovat vyšetřování případu. Později jeho právník poskytl tisku prohlášení, podle nějž Hincapie nemá tušení, kde televize tyto informace vzala. "Jsem zklamaný z toho, že lidé hovoří o minulosti cyklistiky místo o její budoucnosti," uvedl cyklista, který byl u všech Armstrongových triumfů na Tour de France a se šampionem často bydlel.

Podle CBS Hincapie řekl vyšetřovatelům, kteří se zabývají dopingem v cyklistice, že si s Armstrongem vzájemně dodávali krevní doping EPO. Hovořili prý také o možném užívání testosteronu.

Sám Lance Armstrong vždy jednoznačně odmítal veškerá nařčení z dopingu. Nikdy neměl žádný pozitivní test. "Tyto zprávy z anonymních zdrojů nemůžeme komentovat," uvedl k nejnovějším informacím jeho mluvčí Mark Fabiani.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.