ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Štybar věří, že i na silnici může soupeřit s nejlepšími

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Dvojnásobnému mistru světa v cyklokrosu Zdeňku Štybarovi přestup do silniční stáje Quickstep prospívá. Před dvěma týdny skončil senzačně třetí při své profesionální silniční premiéře v závodu Čtyři dny v Dunkerque. Rozjížděl sice závod jen jako pomocník, aby nabíral zkušenosti a pracoval pro tým, ale už po druhé etapě dostal pozici mezi třemi, kteří jeli na celkové umístění. Nyní se už chystá na závod Okolo Belgie.

Zdeněk Štybar v dresu stáje Quick Step
Zdeněk Štybar v dresu stáje Quick Step
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar v dresu stáje Quick Step autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2567/256611.jpg?1305915691
 • Cyklistický závod autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2458/245789.jpg?1302375198

"Vůbec jsem to nečekal, že by to takhle mohlo jít, ale to nikdo," řekl Štybar novinářům. "Už když jsem se první den potkal s týmem, tak jsem jim řekl: Kluci, budu vám tu pomáhat, tahat na větru, vozit bidony, prostě si řekněte, co budete potřebovat. Já to beru jako školu a trénink, nejedu na výsledek. V neděli se ale všechno otočilo a všichni jeli na mě," připomněl nečekaný vývoj Štybar.

Je rád, že se mu povedl první krok a skvěle zapadl do týmu. "Určitě mi to pomohlo v týmové pozici, ale i po stránce sebevědomí, neboť jsem do té chvíle nevěděl, jak na tom budu, co se bude dít, jakým tempem se pojede... Utvrdil jsem se ale v tom, že můžu s ostatními bojovat i na silnici. Je to povzbuzení, dodalo mi to sílu a motivaci pracovat dál," prohlásil Štybar.

přehrát video
Reakce Zdeňka Štybara

Následoval závod Kolem Picardie, kde obsadil celkové 38. místo se ztrátou 49 vteřin na vítězného Francouze Romaina Feillua. "Byl to závod šitý na míru pro Gerta Steegmanse, pro něhož jsme chtěli pracovat, ale ve druhé etapě si zlomil sedmé žebro, takže jsme z toho jako tým tak nějak vycouvali. Věděli jsme, že bez něho nemáme šanci," vysvětlil Štybar.

Poslední tři dny strávil na Šumavě a opět tvrdě trénoval. "Odjezdil jsem tam dvakrát 200 kilometrů v kopcích, takže snad ta únava z nohou trochu odtekla," věřil Štybar, který si v nejbližších dnech projede v Olomouci trať silničního mistrovství republiky, jež ho čeká koncem června. V neděli už se vrací zpět do Belgie, aby se začal připravovat na závod Okolo Belgie.

Ve Švýcarsku se Štybar poměří se světovou elitou

Vrcholem silniční sezony by pro něho měl být závod Okolo Švýcarska v polovině června. O tom, jakou tam bude mít roli, se prý rozhodne v první těžké etapě. "Určitě tam však nepojedu jako lídr, protože tam máme například Kevina De Weerta, který by chtěl letos zkusit první desítku na Tour de France. S takovými lidmi se nemohu srovnávat, ale i tak doufám, že se mi povede jet alespoň chvíli někde vepředu," přál si Štybar. "Bude to pro mě vlastně první závod s tou největší světovou špičkou, což pro mě bude výborná zkušenost, tak uvidíme."

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.