ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Cavendish si v 10. etapě Gira dospurtoval pro první triumf

Velikost textu:

Teramo - Rovinatou desátou etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu britský cyklista Mark Cavendish, jenž si připsal první vítězství v letošním ročníku. Kolega českého jezdce Františka Raboně ze stáje HTC-Highroad se v závěru cílové rovinky přehnal přes další spurtérskou hvězdu Itala Alessandra Petacchiho, kterého předstihl ještě Španěl Francisco Ventoso. Úsek dlouhý 159 km, který vedl po pobřeží Jaderského moře z Termoli do Terama, na celkovém pořadí nic zásadního nezměnil. V růžovém trikotu vedoucího závodníka bude pokračovat Španěl Alberto Contador. Sedmý je dál český jezdec Roman Kreuziger, který dnes poprvé jel v bílém trikotu pro nejlepšího mladého závodníka.

Giro d'Italia
Giro d'Italia
Otevřít galerii
 • Giro d'Italia autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/853/85227.jpg?1241973530
 • Peloton na Giru autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Triumf Cavendishe, který si dojel pro šesté etapové prvenství na Giru v kariéře, ještě více rozladil některé jeho soupeře. Ventoso a Brazilec Murilo Fischer obvinili britského cyklistu z podvodu v náročné nedělní etapě, kdy se prý při stoupání na Etnu dlouho nechal táhnout automobilem.

"Měl by být rád, že ještě může pokračovat v závodě. Měl by být diskvalifikován, protože se při výjezdu na Etnu hodně dlouhou dobu držel auta," postěžoval si ještě před startem dnešní etapy na britského rivala Ventoso, kterého Cavendish ve finiši připravil o druhé letošní vítězství na Giru.
Cavendish dokončil nedělní obtížný úsek jako poslední na 189. místě o 26:35 minuty za vítězným Contadorem a jen těsně před sběrným vozem. "Je to neuvěřitelné. Říká, že chce za každou cenu vyhrát aspoň jednu etapu, a pak se nechá deset kilometrů táhnout autem," uvedl na Twitteru další Cavendishův kritik Fischer. Britský jezdec se podle listu La Gazzetta dello Sport odmítl k nařčením vyjádřit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.