ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Osmou etapu Gira ovládl Gatto, ale Contador zaútočil

Velikost textu:
aktualizováno 14. 5. 2011 17:50

Tropea (Itálie) - Osmou etapu cyklistického závodu Giro d'Italia vyhrál domácí jezdec Oscar Gatto, který v závěru odolal útoku Alberta Contadora. Španělský favorit ale snížil ztrátu na lídra Pietera Weeninga na 13 vteřin a už je celkově pátý. Čech Roman Kreuziger dojel v hlavním poli na 22. místě s pětivteřinovou ztrátou na vítěze a udržel průběžnou čtrnáctou pozici. Gatto zaútočil při stoupání 1,5 kilometru před cílem v Tropeu a rázem si vytvořil dostatečný náskok. Krok s ním udržel jen Contador, který v závěru mohutně stahoval, ale o premiérový etapový triumf na Giru již Gatta nepřipravil.

Alberto Contador
Alberto Contador

Contador dojel pět vteřin před pelotonem a za druhé místo získal bonus dvanácti vteřin, což mu pomohlo přiblížit se růžovému trikotu, který stále drží Weening. Nizozemec v etapě dlouhé 217 kilometrů dojel na 29. místě.

"Cítil jsem se skvěle, a když jsem viděl šanci zaútočit, tak jsem za to vzal. Gatto si výhru pohlídal, ale bonifikace 12 vteřin je pro mě skvělá. Výrazně mi to pomohlo v mém postavení na Giru," řekl Contador.

Druhý z Čechů František Raboň pracoval pro tým a dojel se ztrátou 1:50 minuty na 159. místě. Celkově mu patří 156. příčka.

V neděli čeká peloton první ze dvou výjezdů na sopku Etnu, která se v posledních dnech probudila k životu. Podle organizátorů ale není etapa ohrožená.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.