ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Ventoso vítězem 6. etapy Gira, Kreuziger průběžně osmnáctý

Velikost textu:
aktualizováno 12. 5. 2011 21:19

Fiuggi Terme - Vítězem 6. etapy závodu Giro d'Italia se stal Španěl Francisco Ventoso, který v závěrečném spurtu udolal italského favorita Alessandra Petacchiho. Čeští cyklisté Roman Kreuziger a František Raboň dojeli v hlavním poli ve stejném čase jako vítěz. Kreuziger se tak udržel na osmnáctém místě průběžného pořadí, nadále vede Nizozemec Pieter Weening.

Francisco Ventoso
Francisco Ventoso
Otevřít galerii
 • Francisco Ventoso autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Giro d'Italia autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/853/85227.jpg?1241973530
 • Roman Kreuziger zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/968/96777.jpg?1246730448

Dnešních 216 kilometrů dlouhá etapa z Orvieta do Fiuggi Terme měla hned pětici uprchlíků, ani jeden z nich však neodolal závěrečnému náporu pelotonu. Nejblíže úspěchu byl Kristof Vandewalle, ale 1,5 kilometru před cílem byl dostižen. Rozhodovalo se tak v závěrečném spurtu, který měl nejlépe rozjetý Petacchi, ovšem těsně před cílem mu došly síly a premiérový etapový triumf na Giru slavil Ventoso.

Bez ztráty dojeli všichni závodníci z předních pozic průběžného pořadí včetně Kreuzigera, který skončil na 28. místě hned za lídrem Weeningem. "Byla to poměrně nervózní etapa. Jelo se docela ostře, bylo to dost zvlněné a měli jsme průměrnou rychlost 41 km/h. Já se cítil dobře, ale spíš jsem se snažil šetřit síly na zítřek, kdy nás čeká první těžší etapa," uvedl Kreuziger na svém webu.

Raboň tentokrát také nenabral ztrátu a dojel třicátý. Ze 187. místa se tak posunul na 155. pozici.

Do dnešní etapy již nezasáhl Tom Slagter ze stáje Rabobank, který se zranil při středeční páté etapě. S otřesem mozku a zlomeným nadočnicovým obloukem strávil noc v nemocnici a dnes zamířil zpět do Nizozemska.

Zatímco šestá etapa mnoho nezměnila, může být podle Romana Kreuzigera páteční pokračování velmi důležité. "Všichni říkají, že by nahoru mělo přijet dvacet lidí pohromadě. Pokud by to tak mělo být, tak můj jediný cíl je přijet tam s nimi. Ta etapa měří jen 110 kilometrů, jsou tam dva kopce, tak uvidíme," shrnul český závodník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.