ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Weening vyhrál pátou etapu a vede Giro, Kreuziger desátý

Velikost textu:

Orvieto - Nizozemský cyklista Pieter Weening vyhrál po úniku dnešní pátou etapu Giro d'Italia a oblékne se do růžového trikotu vedoucího jezdce závodu. Dobře si vedl i český reprezentant Roman Kreuziger, který dojel desátý a v celkovém pořadí se posunul na osmnácté místo. Peloton se na Giru po pondělní tragické smrti Belgičana Woutera Weylandta a úterní symbolické etapě, kterou projel volným tempem bez úniků a započítávaní výsledků, vrátil k závodění. Weening se odpoutal od vedoucí skupiny asi osm kilometrů před cílem a zvítězil před dvojicí Kolumbijců Fabiem Duartem a Josem Serpou. Kreuziger spurtoval ve skupině pronásledovatelů a na Nizozemce ztratil osm vteřin.

Peloton na Giru
Peloton na Giru
Otevřít galerii
 • Peloton na Giru autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Roman Kreuziger autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1812/181146.jpg?1279640156

"Prožil jsem perfektní den," radoval se Weening. "Po výhře v etapě Tour de France to je moje druhé největší vítězství v kariéře. Budu se snažit udržet dres co nejdéle. Doufám, že budu příští dva týdny létat," pronesl jezdec stáje Rabobank.

Weening z prvního místa průběžného pořadí sesadil Brita Davida Millara, který měl cestou z Piombina do Orvieta pád ve spurtu o prémii a dojel do cíle špinavý se ztrátou 2:50 minuty na vítěze. Na druhém místě celkově je Ital Marco Pinotti s pouhou dvousekundovou ztrátou za Nizozemcem, třetí je běloruský jezdec Konstantin Sivcov. Druhý český cyklista v pelotonu František Raboň dojel ve skupině s takřka devatenáctiminutovou ztrátou na Weeninga.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.