ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Štybar si premiéru v nové stáji vychutnal

Velikost textu:

Dunkerque (Francie) - Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar má za sebou úspěšnou premiéru v silniční stáji Quick Step. V konečném pořadí závodu Čtyři dny v Dunkerque obsadil třetí místo. Z celkového triumfu se radoval domácí jezdec Thomas Voeckler, na kterého Štybar ztratil minutu a 52 vteřin. Druhý byl o dvě sekundy před českým cyklistou další Francouz Laurent Pichon. Za pět dní Štybara čeká další start v závodu Kolem Picardie.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1394/139304.jpg?1264769147
 • Silniční cyklistika autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pětadvacetiletý Štybar v dnešní poslední páté etapě dojel na 32. místě ve stejném čase jako vítězný Němec Marcel Kittel (3:53:19) a udržel třetí příčku, na kterou se posunul po předchozí královské etapě.

"Nikdy by mě nenapadlo, že můžu skončit třetí v královské etapě s převýšením 2 600 metrů," radoval se na svém webu Štybar po sobotním úspěchu. "Jsem strašně šťastný za takový výsledek. Myslel jsem si, že budu trpět, ale já se cítil s každým dalším okruhem lépe. Opravdu si toho vážím a chci poděkovat týmu, který odvedl skvělou práci," uvedl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.