MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Štybar si premiéru v nové stáji vychutnal

Dunkerque (Francie) - Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar má za sebou úspěšnou premiéru v silniční stáji Quick Step. V konečném pořadí závodu Čtyři dny v Dunkerque obsadil třetí místo. Z celkového triumfu se radoval domácí jezdec Thomas Voeckler, na kterého Štybar ztratil minutu a 52 vteřin. Druhý byl o dvě sekundy před českým cyklistou další Francouz Laurent Pichon. Za pět dní Štybara čeká další start v závodu Kolem Picardie.

Pětadvacetiletý Štybar v dnešní poslední páté etapě dojel na 32. místě ve stejném čase jako vítězný Němec Marcel Kittel (3:53:19) a udržel třetí příčku, na kterou se posunul po předchozí královské etapě.

"Nikdy by mě nenapadlo, že můžu skončit třetí v královské etapě s převýšením 2 600 metrů," radoval se na svém webu Štybar po sobotním úspěchu. "Jsem strašně šťastný za takový výsledek. Myslel jsem si, že budu trpět, ale já se cítil s každým dalším okruhem lépe. Opravdu si toho vážím a chci poděkovat týmu, který odvedl skvělou práci," uvedl.