ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Kulhavý chce v nové sezoně obhájit vydobyté pozice

Velikost textu:
aktualizováno 11. 4. 2011 19:25

Praha - V novém týmu a s nelehkým cílem obhájit dobyté pozice z loňska jde do nové sezony biker Jaroslav Kulhavý. Úřadující evropský šampion a vicemistr světa ve středu odletí do Jižní Afriky, kde startuje 23. a 24. dubna světový pohár, v němž loni dokázal jako první Čech v historii vybojovat dílčí prvenství a celkově skončil třetí.

Český biker Jaroslav Kulhavý
Český biker Jaroslav Kulhavý
Otevřít galerii
 • Český biker Jaroslav Kulhavý autor: Jan Němec, zdroj: ČTK/mtbs.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jaroslav Kulhavý (vlevo) po závodě MS v cross-country autor: Sean Kilpatrick, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1921/192062.jpg?1283634579

V Pietermaritzburgu čeká Kulhavého důležitý test. "Těším se, až se to celé rozběhne a bude po tom prvním závodě. Nastíní mi to nějaký pohled do začátku sezony. Bude to první krok, po němž budu moct rozebrat, co jsem třeba mohl udělat lépe," řekl na tiskové konferenci v Praze. První závod pro něho bude poznávací v mnoha ohledech. "Bývá plný očekávání, jak na tom člověk je, jak jsou na tom ostatní. Potkám se s klukama z týmu, budu zjišťovat, jak to vypadá v týmovém kamionu. To všechno je pro mě nové," uvedl jezdec, který z týmu Rubena Birell Specialized přešel do americké stáje Specialized Factory Racing.

Po úvodním závodě přijde před dalším podnikem světového poháru měsíční volno. "Je prostor tam něco poupravit a udělat jinak. Dá se tedy ještě hodně změnit a vylepšit, což mě uklidňuje, kdyby se v Jižní Africe něco nepovedlo," dodal šestadvacetiletý Kulhavý. Věří ale v pravý opak. "Doufám, že první závod se nějakým způsobem povede, což pro mě znamená být do desátého místa. Od toho bych se chtěl odpíchnout ještě výš," prohlásil Kulhavý. Cílem pro něho zůstávají stupně vítězů, na kterých se v minulé sezoně často objevoval.

přehrát video
Reakce Jaroslava Kulhavého

Jedním z vrcholů sezony bude pro Kulhavého závod světového poháru v Novém Městě na Moravě, prestižní seriál se totiž po čtrnácti letech vrací do České republiky. "Určitě se na tenhle závod těším. Doufám, že tam přijde spousta lidí, udělají skvělou atmosféru a Češi pojedou dobrý závod. Budeme se tam snažit vyhrát," zdůraznil Kulhavý.

Kulhavý si zvyká na nový materiál

Přípravu na sezonu, v jejímž rámci absolvuje i silniční závody, si pochvaluje. "Příprava je trošku kvalitnější a bylo toho o trochu víc než loni, ale jinak lze říct, že byla skoro stejná," prohlásil Kulhavý. Pořádně zvyknout si ještě musí na nový materiál a další novinky související s přestupem. "I když jsem přesedlal v rámci značky, tak některé ty komponenty jsou trošku jiné. To je asi to jediné, co ještě není dotažené na sto procent. Mám na to ještě čtrnáct dnů, aby to v Africe stoprocentní už bylo," uvedl Kulhavý.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.