ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Kolem Baskicka projel nejrychleji Klöden

Velikost textu:

Zalla (Španělsko) – Cyklistický závod Kolem Baskicka vyhrál pětatřicetiletý Němec Andreas Klöden. V závodě zařazeném do nejvyšší kategorie ProTour triumfoval podruhé, jedenáct let od své první výhry. V dnešní časovce dlouhé 24 kilometrů předstihl svého týmového kolegu Chrise Hornera, který do časovky nastupoval z prvního místa a v konečném pořadí zaostal o 47 sekund. Závěrečnou etapu ale vyhrál Tony Martin z Německa.

Cyklistický závod
Cyklistický závod
Otevřít galerii
 • Cyklistický závod autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Silniční cyklistika autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2458/245790.jpg?1302375203

Letošní 51. ročník závodu Kolem Baskicka byl neobvykle teplý. Teploty šplhaly až nad 30 stupňů Celsia. "Už jsem tady závodil se sněhem na rukou, takže tohle horké počasí mě hodně překvapilo. Všichni jsme trpěli," uvedl vítěz Klöden, který nyní bude mít pauzu. Po ní nastoupí do Tour de France.

"Když jste v dobré kondici a staráte se o sebe, můžete vyhrávat klidně do čtyřiceti. Chris, který tady zvítězil loni, a já jsme toho důkazem," řekl pětatřicetiletý Klöden na adresu Hornera, jenž je ještě o čtyři roky starší. Druhý muž z Tour de France 2006 a 2008 Klöden osvědčil letošní dobrou jarní formu už na Paříž-Nice, kde byl celkově druhý, a vítězstvím v časovce na Mezinárodním kritériu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.