ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Cyklista Ballan podle vyšetřovatelů dopoval

Velikost textu:

Řím – Cyklistický mistr světa z roku 2008 Alessandro Ballan míří k soudu. Je obviněn z dopingu, podle vyšetřovatelů se v roce 2009 před závodem Giro d'Italia podrobil zakázané transfuzi vlastní krve. Kvůli nemoci se však závodu nakonec nezúčastnil. Navzdory závěrům vyšetřovatelů se Ballan zúčastní závodu Paříž–Roubaix, který začne v neděli. Loni ho přitom stáj BMC z téhož závodu stáhla, protože se objevilo podezření z dopingu.

Giro d'Italia
Giro d'Italia
Otevřít galerii
 • Giro d'Italia autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/853/85227.jpg?1241973530
 • Doping autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle prokurátora Antonina Condorelliho nashromáždili vyšetřovatelé dostatek důkazů včetně videozáznamů a nahrávek telefonických rozhovorů. "Vyšetřování skončilo. V nejbližších dnech požádám soud, aby začal s podáváním žalob," uvedl prokurátor.

Vyšetřováno bylo 32 lidí, vedle samotného Ballana především ředitel týmu Lampre, za který cyklista dříve jezdil, Giuseppe Saronni. Důležitou postavou v případu je také farmaceut Guido Nigrelli z Mantovy, který údajně přes deset let distribuoval zakázané látky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.