ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Dráhařka Machačová je vicemistryní světa

Velikost textu:

Apeldoorn (Nizozemsko) - Česká reprezentantka Jarmila Machačová získala na úvod mistrovství světa v dráhové cyklistice v Apeldoornu stříbrnou medaili v bodovacím závodě. Nestačila jen na Bělorusku Taťjanu Šarakovovou. Machačová se stala druhou českou medailistkou ze světového šampionátu dráhařů v novodobé historii. Pětadvacetiletá rodačka z Havlíčkova Brodu napodobila Ladu Kozlíkovou, která se v roce 2002 stala mistryní světa ve scratchi a skončila druhá v bodovacím závodě.

Taťjana Šarakovová a Jarmila Machačová
Taťjana Šarakovová a Jarmila Machačová
Otevřít galerii
 • Taťjana Šarakovová a Jarmila Machačová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dráhová cyklistika autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Machačová dnešní závod na 25 km skvěle rozjela. Díky úniku ovládla závodnice pražské Dukly čtyři bodované sprinty a posbírala 20 bodů. Spolu se Šarakovovou a bronzovou olympijskou medailistkou z Pekingu Španělkou Leire Olaberriaovou se snažily ujet zbytku pole o kolo, ale neúspěšně.

Jarmila Machačová

Datum a místo narození: 9. leden 1986, Havlíčkův Brod

Výška a váha: 158 cm, 61 kg

Bydliště: Světlá nad Sázavou

Trenér: otec Zdeněk Machač

Přezdívka: Džamila, Džamélie, Machy

To se povedlo až samostatnou akcí běloruské cyklistce, která díky tomu získala bonus 20 bodů a rozhodla o životním triumfu. Před rokem brala Šarakovová bronz. Na třetí pozici se v závěrečných dvou bodovaných sprintech protlačila favorizovaná Italka Giorgia Bronziniová, mistryně světa v bodovacím závodě z roku 2009 a úřadující světová šampionka na silnici.

Dosavadním nejlepším výsledkem Machačové na MS bylo páté místo ve scratchi loni v Kodani. V bodovacím závodě skončila před rokem čtrnáctá, předtím v něm byla nejlépe osmá. Ve Světovém poháru však už dokázala tuto disciplínu dvakrát vyhrát.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.