ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Štybar popáté vyhrál mistrovství republiky

Velikost textu:
aktualizováno 8. 1. 2011 19:56

Hlinsko - Mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar popáté vyhrál mistrovství republiky. Na druhém místě, s téměř minutovou ztrátou za největším favoritem šampionátu, dnes v Hlinsku dojel Martin Zlámalík, třetí byl Jaroslav Kulhavý. Štybar, jedoucí v duhovém trikotu, unikl soupeřům hned v úvodním kole a suverénním výkonem je odsoudil pouze k boji o druhou pozici. Tu na náročné trati dlouho držel vicemistr světa z cross country na horských kolech Kulhavý, v den svých 26. narozenin však nakonec neodolal Zlámalíkovu zrychlení a na stříbro nedosáhl.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zdeněk Štybar autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1345/134431.jpg?1262878000

Na jubilejním 60. mistrovství ČR byl ve hře nejen republikový titul, ale také nominace na světový šampionát v německém St. Wendelu a celkové prvenství v tuzemské pohárové sérii Toi Toi Cup. To si po těsném souboji nakonec odnesl David Kášek, jemuž v Hlinsku stačilo páté místo.

Štybar pátým triumfem vyrovnal bilanci Petra Dlaska, který dnes dojel čtvrtý. Nejúspěšnějším jezdcem v historii je Radomír Šimůnek starší, který domácí šampionát vyhrál sedmkrát.

přehrát video
Mistrovství republiky vyhrál Štybar
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.