ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Biker Kulhavý porazil cyklokrosaře o půl minuty

Velikost textu:
aktualizováno 11. 12. 2010 20:36

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) - Vicemistr světa v cross country horských kol Jaroslav Kulhavý vyhrál suverénně sedmý závod Českého poháru v cyklokrosu v Mnichově Hradišti. Druhého Vladimíra Kyziváta dnes porazil o 31 sekund. Kulhavý sbírá úspěchy při svých občasných "výletech" do cyklokrosového terénu v posledních letech pravidelně. V loňské sezoně Toi Toi Cupu vyhrál dva závody, předloni se radoval z jednoho triumfu.

Biker Jaroslav Kulhavý
Biker Jaroslav Kulhavý
Otevřít galerii
 • Biker Jaroslav Kulhavý autor: Michal Doležal, zdroj: CTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/349/34839.jpg?1217962149
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Letos nejprve v listopadovém závodu v Kutné Hoře do cíle nedojel kvůli bolestem zad, v předchozím dílu v Kolíně už skončil čtvrtý. Tentokrát evropský šampion v cross country a Král české cyklistiky za letošní rok na trati při neúčasti nejlepších domácích cyklokrosařů, v čele s mistrem světa Zdeňkem Štybarem, dominoval.

V čele pohárového pořadí se udržel před posledním závodem David Kášek, ale před Kyzivátem vede už jen o dva body. Seriál vyvrcholí 8. ledna v Hlinsku v rámci mistrovství republiky.

První start v letošním Českém poháru proměnila ve vítězství Kateřina Nashová, která zároveň obhájila titul domácí šampionky. V USA žijící česká reprezentantka vyhrála o minutu a devět sekund před Pavlou Havlíkovou, která ovládla všech šest předchozích závodů a celkově suverénně vede. V kategorii juniorů se stal mistrem republiky Jakub Skála.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.