ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Bakala koupil cyklistický tým Quick Step

Velikost textu:

Praha - Jeden z nejbohatších českých finančníků Zdeněk Bakala se rozhodl investovat do cyklistiky. Spolu s bývalým šéfem Českého Telecomu Besselem Kokem koupil většinový podíl v profesionálním cyklistickým týmem Quick Step. Právě s touto belgickou stájí jedná o smlouvě cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar. Příchod Bakaly, jehož majetek odborný časopis Forbes letos odhadl na 1,2 miliardy dolarů, by měl podle manažera Patricka Lefevera stabilizovat finanční situaci v týmu minimálně do roku 2013. Zároveň se tím usnadní příchod Štybara, jenž má ještě do února platný kontrakt s týmem Fidea.

Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
Otevřít galerii
 • Zdeněk Bakala autor: ČTK, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1248/124774.jpg?1258659806
 • Zdeněk Štybar autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2048/204736.jpg?1287931921

Lefevere prohlásil, že s Bakalou jednal několik měsíců. "Jsme rádi, že jsme dospěli k úspěšnému závěru. Našemu týmu i lidem, kteří pro něj pracují, zaručuje tato dohoda budoucnost i po roce 2011. Naším cílem je jako vždy vítězit v těch nejprestižnějších soutěžích," řekl Lefevere.

"Tým Quick Step prokázal, že je jednou z nejúspěšnějších cyklistických závodních stájí s fantastickými jezdci, profesionálním řízením a zázemím. Jsem rád, že jsem se stal součástí této úžasné společnosti," uvedl dnes Bakala v tiskové zprávě.

Významný finančník s českým i americkým pasem Bakala byl v minulosti spojen se společností Patria Finance, nyní je podílníkem RPG Industries a přes firmu Handelsblatt Investments B.V. většinovým vlastníkem vydavatelství Ekonomia. Figuruje i v několika dalších firmách jako například New World Resources, která vlastní doly OKD.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.