ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Štybar dojel v Superprestige šestý a přišel o průběžné vedení

Velikost textu:

Hamme-Zogge - Cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar obsadil ve třetím závodu série Superprestige v Hamme-Zogge na těžkém rozbahněném terénu šesté místo a zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně. Pro vítězství si dojel domácí Sven Nijs před čtveřicí svých krajanů a o bod předstihl Štybara v celkovém hodnocení. Vítěz úvodních dvou dílů Superprestige Štybar nastoupil do dnešního závodu i přesto, že nebyl úplně zdravotně v pořádku. Vedoucí muž světového žebříčku si v týdnu během soustředění na Mallorce poranil záda a raději vynechal čtvrteční závod v Nielu.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Dvid Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1397/139632.jpg?1264951399
 • Cyklokrosař autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na bahně v Hamme-Zogge bojovala o vítězství trojice Belgičanů ve složení Nijs, Klaas Vantornout, Niels Albert, jež se odpoutala od zbytku pole. Nejvíce sil v závěru měl čtyřiatřicetiletý Nijs, jenž setřásl Vantornouta a dojel si pro výhru. Albert byl třetí.

Na dalších místech se seřadili jezdci týmu Fidea Bart Wellens, Rob Peeters, Štybar a Kevin Pauwels. Štybar, jehož nejhoršími výsledky v ročníku dosud byla dvě čtvrtá místa, klesl po třetím dílu Superprestige na druhou pozici se 40 body. Nijs má o bod víc. Třinácté místo dnes obsadil Petr Dlask, dvacátý byl Martin Zlámalík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.