ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Cyklokrosař Štybar dojel v Oudenaarde čtvrtý

Velikost textu:
aktualizováno 1. 11. 2010 20:25

Oudenaarde (Belgie) - Momentálně nejlepší světový cyklokrosař Zdeněk Štybar se neprosadil na stupně vítězů v dnešním druhém dílu seriálu GVA. Na blátivé trati v belgickém Oudenaarde skončil čtvrtý, předstihli jej tři domácí jezdci v čele se Svenem Nijsem. Úřadující mistr světa a vítěz Světového poháru Štybar má z deseti startů v sezoně na kontě osm vítězství a dvě čtvrtá místa. Před měsícem při úvodním díle GVA v Namuru triumfoval a první příčku v pořadí seriálu po dnešku udržel. Třetí závod seriálu GVA se uskuteční 20. listopadu v Hasseltu.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2048/204736.jpg?1287931921
 • Cyklokros autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/149/14854.jpg?1206818692

"Je to klasika, takové krosové Flandry. Třeba pro Nijse je tento závod doslova mistrovstvím světa, nejdůležitější závod sezony," řekl po závodu Štybar, který nebyl ze čtvrtého místa nijak zklamaný. "Ale pro mě to zas takový vrchol není, i když jsem chtěl samozřejmě skončit co nejlíp. Je to nádherný kros a vítězství láká každého," pokračoval Štybar.

Poukázal i na svůj náročný program posledních dnů. "Cestování do Tábora a bohužel mě stál nedělní závod v Zonhovenu víc sil, než jsem čekal. Nemohl jsem najít dobrý rytmus a navíc ve druhém kole jsem měl pád a zlomil jsem při tom pravou páku. Takže jsem celý sjezd musel jet jen na přední brzdu a ztratil jsem tam čtyřicet sekund," uvedl.

Nijs v Oudenaarde vyhrál už posedmé v řadě, dnes králi tamní tratě na úpatí Koppenbergu aplaudovalo 18 tisíc diváků. Štybar na něj ztratil přes dvě minuty, předstihli jej ještě Niels Albert a Kevin Pauwels.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.