ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Memoriál Radomíra Šimůnka vyhrál Radomír Šimůnek mladší

Velikost textu:

Tábor – Český reprezentant Radomír Šimůnek vyhrál cyklokrosový závod v Táboře, který se jel jako memoriál jeho otce, jenž letos v srpnu zemřel. Šimůnka na stupně vítězů doprovodili Němec Christoph Pfingsten a Francouz Steve Chainel. O neporazitelnost v letošní sezoně dnes naopak přišel úřadující mistr světa Zdeněk Štybar, jenž po sérii sedmi vítězství skončil čtvrtý.

Radomír Šimůnek
Radomír Šimůnek
Otevřít galerii
 • Radomír Šimůnek zdroj: cyklokros.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1325/132435.jpg?1261843369
 • Zdeněk Štybar autor: Dvid Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1397/139632.jpg?1264951399

Přestože na startu stáli dva nejlepší současní cyklokrosaři Štybar a Belgičan Niels Albert, středem pozornosti byl právě Šimůnek mladší, který hned v prvním kole vyrazil dopředu a rychle získal malý náskok. "Ani otec by asi nebyl šťastný, že jsem vyrazil tak zbrkle. Ale byl jsem obrovsky namotivovaný a jel," řekl po závodu šťastný vítěz, který jinak spíše vyznává taktické závody, v nichž uplatňuje dobrý spurt.

Od druhého kola se na něj dotáhl Pfingsten, který vyhrál zatím poslední závod Českého poháru v Uničově. Dvojice velmi dobře spolupracovala. Němec udával tempo na asfaltových úsecích a Šimůnek v terénu. Za nimi se zformovala dvanáctičlenná skupina, v níž byli i největší favorité Štybar, Albert či Chainel. Když po sedmém z deseti okruhů narostl náskok vedoucí dvojice na půl minuty, bylo prakticky rozhodnuto.

přehrát video
Memoriál Radomíra Šimůnka vyhrál jeho syn

Pronásledovatelé sice z náskoku v závěru ukrojili, přesto si lídři závodu odstup udrželi. V závěru měl k radosti fanoušků více sil Šimůnek, který projel cílem s malým náskokem před Pfingstenem. V souboji o bronz Chainel zdolal Štybara.

"Ani na třetí místo to dneska nebylo. Prakticky jsem nespal, protože po televizní show v Belgii jsem se dostal do postele v jednu hodinu po půlnoci a v pět jsem vstával na letadlo, což není ta nejlepší příprava na závod," řekl Štybar. "Dnes to byl ale důležitý závod hlavně pro Radka (Šimůnka). Z jeho výhry mám větší radost, než kdybych vyhrál já," prohlásil Štybar.

Závod žen, který se jel jako čtvrtý díl Českého poháru, ovládla stejně jako tři předchozí Pavla Havlíková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.