ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Štybar zahájil světový pohár vítězstvím, Nashová dojela třetí

Velikost textu:
aktualizováno 17. 10. 2010 18:06

Aigle (Švýcarsko) - Cyklokrosař Zdeněk Štybar zahájil cestu za obhajobou celkového prvenství ve Světovém poháru ve velkém stylu. V úvodním závodu v Aigle český mistr světa zcela přesvědčivě vyhrál, druhý za ním dojel Niels Albert z Belgie. Na stupně vítězů vystoupila také Kateřina Nashová, která skončila třetí; zvítězila Američanka Katherine Comptonová. Druhý závod SP je na programu 24. října v Plzni.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/905/90497.jpg?1244057328
 • Kateřina Nashová zdroj: www.flickr.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/346/34523.jpg?1217826549

Štybar absolvoval v nové sezoně v duhovém trikotu mistra světa šest závodů a nic jiného než vítězství zatím nezažil. Po dvou výhrách v domácím poháru nenašel přemožitele ani v prvních závodech seriálů GVA a Superprestige, ve středu pak zdolal všechny soupeře i v Aidorie. Dnes nechal soupeře doufat přes polovinu závodu. To se v čele sjela osmička jezdců, ale chyběl v ní jeden z největších Štybarových soupeřů Sven Nijs z Belgie. Toho český jezdec okamžitě využil k nástupu a jeho tempu nikdo nestačil.

Jeden okruh jej stíhal Belgičan Aernouts, ale když poznal, že jeho snažení je marné, zařadil se zpět do skupiny pronásledovatelů. Štybar naopak každým šlápnutím do pedálů zvyšoval náskok a nenechal nikoho na pochybách, že v současné době je na cyklokrosových tratích jasnou světovou jedničkou. Druhý za ním projel cílovou páskou exmistr světa Albert, který se mezi nejlepší rychle vrátil po zranění. Bronz vybojoval další belgický jezdec Kevin Pauwels. "I když to možná vypadalo na lehké vítězství, tak opak je pravdou. Od začátku jsem chtěl pole roztrhat, ale na těžké trati se to nedařilo. Až pět kol před cílem mi vyšel nástup, kdy se mě neudržel nikdo," řekl Štybar.

Zdeněk Štybar:

"Jsem moc rád, že jsem vyhrál i první díl Světového poháru, dodá mi to další motivaci. Nyní čtrnáct dnů nebudu trénovat tak intenzivně a doufám, že mi vyjdou i dva domácí závody v Plzni a Táboře."

Nashová svedla o bronz velký souboj s Nizozemkou Sanne van Passenovou. Čtvrtá žena z lednového světového šampionátu v Táboře Nashová rozhodla o třetím místě až v posledních metrech. Závodu v Aigle dominovala Comptonová, kterou o celkový triumf v minulém ročníku SP připravila až nemoc v závěru sezony. V polovině trati soupeřkám unikla a bezpečně si dojela pro prvenství. Obhájkyně celkového vítězství v seriálu Daphne van den Brandová z Nizozemska za ní zaostala o půl minuty.

Niels Albert
Niels Albert
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.