ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Štybar zahájí v Aigle obhajobu prvenství ve Světovém poháru

Velikost textu:

Aigle - Zdeněk Štybar začne dnes ve švýcarském Aigle obhajovat prvenství ve Světovém poháru v cyklokrosu. První z osmi dílů prestižního seriálu se koná v místě sídla Mezinárodní cyklistické unie UCI, druhý závod je pak na programu o týden později v Plzni. Mistr světa Štybar je hlavní postavou jedenáctičlenné české sestavy, kterou tvoří osm mužů a tři ženy. Díky Štybarovu prvenství může startovat ještě o jednoho Čecha víc, ale z původní nominace vypadl kvůli viróze Karel Hník. Na startu budou Radomír Šimůnek, Petr Dlask, Martin Zlámalík, Jiří Polnický, David Kášek, Ondřej Bambula a Vladimír Kyzivát.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
Otevřít galerii
 • Zdeněk Štybar autor: Dvid Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1397/139632.jpg?1264951399
 • Cyklokrosař Zdeněk Štybar autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/491/49041.jpg?1225037900

Štybar se hned zkraje sezony pasoval do role favorita. Ve vítězství proměnil všech pět dosavadních startů, z toho dva byly v nejsilnější světové konkurenci v seriálech GVA a Superprestige. "Ukázal, že je nejen skvěle připravený, ale i ve výborné psychické pohodě. Jeho bilance hovoří jasně a považuji ho za největšího favorita i pro neděli," řekl nový reprezentační trenér Stanislav Bambula.

V závodu žen absolvuje první start v sezoně v Evropě bikerka Kateřina Nashová. "Na ni jsem hodně zvědavý. V Americe jela dvakrát a dvakrát vyhrála, ale tady budou podstatně silnější soupeřky. Přesto jsem přesvědčený, že bude bojovat o nejpřednější umístění. To samé platí v případě Pavly Havlíkové," dodal Bambula. Spolu s nimi pojede ještě Jana Kyptová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.