ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Contador dopoval už na Dauphiné, tvrdí zdroj z Astany

Velikost textu:

Brusel - Belgický časopis Humo přišel s tvrzením, že španělský cyklista Alberto Contador užíval nedovolený prostředek clenbuterol už na červnovém závodě Critérium du Dauphiné. Tvrdí to anonymní zdroj z Contadorovy stáje Astana, podle nějž si navíc trojnásobný vítěz Tour de France nechal odebrat krev k využití pro pozdější transfuzi.

Alberto Contador
Alberto Contador
Otevřít galerii
 • Alberto Contador autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/736/73584.jpg?1236965772
 • Alberto Contador v cíli závodu Tour de France autor: Christophe Ena, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1823/182263.jpg?1280068589

Sedmadvacetiletý Contador byl na clenbuterol testován během volného dnu letošní Tour. Nejlepší cyklista současnosti vědomé porušení pravidel odmítl a nepatrné množství zakázané látky ve svém těle vysvětlil konzumací kontaminovaného masa. Zároveň rázně popřel i informaci listu L'Équipe, že se v jeho vzorku našly stopy změkčovadel používaných při výrobě plastikových sáčků, což by ukazovalo na výměnu krve.

Zdroj z Astany, za kterou bude od příští sezony jezdit český profesionál Roman Kreuziger, řekl, že Contador užíval clenbuterol na hubnutí. Údajně ho bral spolu s hormonem trijodthyroninem, jenž urychluje odbourávání tuků a cukrů v organismu.

"Během Dauphiné měl Contador stále mírnou nadváhu. Pro normálního člověka to bylo nepostřehnutelné, ale stále měl jedno dvě kila navíc. A na to se používá clenbuterol - aby zmizela ta poslední kila a zároveň se neztratila svalová hmota, v ideálním případě aby nabyla," dodal zdroj z Astany, odkud Contador přestupuje do Saxo Bank.

V tradiční generálce měsíc před Tour, dříve nazývané Critérium du Dauphiné Libéré, obsadil Contador druhé místo a vyhrál královskou etapu na L'Alpe d'Huez.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.