ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Italka Bronziniová se raduje, vyhrála silniční mistrovství světa

Velikost textu:

Geelong (Austrálie) – Dráhová specialistka Italka Giorgia Bronziniová má zlato. Vybojovala ho na mistrovství světa v silniční cyklistice v australském Geelongu v závodě žen. Ve spurtu zdolala Marianne Vosovou z Nizozemska, na bronz stačil výkon Švédky Emmy Johannsonové. Jediná česká závodnice ve startovním poli Martina Růžičková dojela do cíle ve druhé části pelotonu.

Italka Giorgia Bronziniová vyhrává mistrovství světa v silniční cyklistice
Italka Giorgia Bronziniová vyhrává mistrovství světa v silniční cyklistice
Otevřít galerii
 • Italka Giorgia Bronziniová vyhrává mistrovství světa v silniční cyklistice autor: Rob Griffith, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Po výhře mistrovství světa v silniční cyklistice autor: Rob Griffith, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jediná Češka si vedla také dobře

Třicetiletá Růžičková se dlouho držela v popředí hlavního pole. Dvě kola před koncem se ale peloton rozpadl na dvě skupiny a česká reprezentantka zůstala v té druhé.

Závod se po několika neúspěšných únicích rozhodoval v závěru 127 km dlouhé trati a ve spurtu vypálila soupeřkám rybník nenápadně jedoucí Bronziniová. Světová šampionka z roku 2006 Vosová se stejně jako před rokem v Mendrisiu musela spokojit se stříbrem, když těsně zdolala Johannsonovou.

Sedmadvacetiletá Bronziniová navázala na loňské vítězství krajanky Tatiany Guderzové a po bronzu z roku 2007 dosáhla svého životního úspěchu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.