ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Slovák Velits vyhrál časovku v 17. etapě Vuelty

Velikost textu:

Peňafiel - Slovenský cyklista Peter Velits vyhrál 17. etapu Vuelty, kterou byla časovka na 46 km v Peňafielu. Do čela průběžného pořadí se vrátil Ital Vincenzo Nibali, který nyní vede o 39 sekund před Španělem Ezequielem Mosquerou. Jeho týmový kolega Roman Kreuziger obsadil 74. místo s téměř pětiminutovou ztrátou na Velitse. V průběžném pořadí patří čtyřiadvacetiletému Čechovi čtyři etapy před koncem 27. příčka.

Peter Velits
Peter Velits
Otevřít galerii
 • Peter Velits zdroj: velits.net https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vincenzo Nibali autor: Marco Trovati, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pětadvacetiletý Velits zvládl trať za 52 minut a 43 vteřin a dojel si pro největší úspěch v profesionálním pelotonu. V průběžné klasifikaci si bývalý mistr světa do 23 let polepšil o tři místa na třetí příčku. Druhý Rus Denis Meňšov byl o 12 sekund pomalejší. Slovenský jezdec porazil i mistra světa v časovce Fabiana Cancellaru, který dojel na třetí příčce se ztrátou 37 vteřin.

V časovce se vůbec nedařilo dosavadnímu lídrovi Joaquínu Rodríguezovi, který byl o čtyři minuty pomalejší než Nibali. V průběžném pořadí se španělský cyklista propadl až na pátou pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.