ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Cavendish vyhrál na Vueltě druhou etapu za sebou

Velikost textu:
aktualizováno 10. 9. 2010 20:52

Burgos (Španělsko) - Třináctou etapu Vuelty vyhrál britský cyklista Mark Cavendish. Vyhlášený spurtér týmu HTC Columbia si tak připsal druhý etapový vavřín za sebou. S výrazným odstupem dojel druhý Nor Thor Hushovd, třetí příčku obsadil Ital Daniele Bennati, kolega Romana Kreuzigra týmu Liquigas. Červený trikot pro vedoucího jezdce celkového pořadí udržel Španěl Igor Antón. Kreuziger ztratil na hlavní pole 25 sekund a dojel na 131. místě.

Britský cyklista Mark Cavendish spurtuje v závěru 13. etapy Vuelty
Britský cyklista Mark Cavendish spurtuje v závěru 13. etapy Vuelty
Otevřít galerii
 • Britský cyklista Mark Cavendish spurtuje v závěru 13. etapy Vuelty autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vuelta autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1097/109642.jpg?1252349731

Mírně zvlněná etapa nahrávala sprinterům. Těsně před cílem peloton dostihl uprchlíky, kteří se vydali na osamocenou cestu krátce po startu. Závěrečný spurt jasně ovládl Cavendish, jenž se mohl v posledních desítkách metrů rozhlížet kolem sebe.

Lídr bodovací soutěže Cavendish potvrdil pozici nejlepšího spurtéra současnosti a připojil další úspěch k letošním pěti etapovým triumfům na Tour de France. Místo oslav si však po etapě stěžoval na průběh rychlostní prémie, v níž skončil třetí za Američanem Tylerem Farrarem a Wouterem Wylandtem z Belgie. Ti sice jezdí za různé týmy, ale jsou přátelé a trénují spolu poblíž svého bydliště v Gentu. Cavendish je obvinil ze spolupráce. "Wouter Farrarovi pomáhal, takže nám to ztěžuje boj v bodovací soutěži. Když spolupracují dva chlapíci z různých týmů, vždycky je to těžší," řekl Cavendish.

S námitkami však neuspěl, oba zaměstnavatelé nařčených cyklistů obvinění rázně popřeli. "Nevěřím, že by spolupracovali. Ten spurt jsem neviděl, ale nemyslím si, že by k tomu došlo," řekl sportovní ředitel Farrarovy stáje Garmin-Transitions Bingen Fernandez. "Wouter určitě Tylerovi vůbez nepomáhal. Každý z nich si jede svůj vlastní závod," dodal šéf Quick Stepu Wilfried Peeters.

Průběžné pořadí:

1. Antón (Šp.) 56:28:03,

2. Nibali (It.) -45,

3. Tondo -1:04,

4. Mosquera (oba Šp.) -1:29,

5. Bruseghin (It.) -1:57.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.