ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Šéf extraligy Josef Řezníček o nadcházející sezoně

Velikost textu:
V nadcházející extraligové sezoně čeká hráče i fanoušky řada změn. Konečně se vylepšují statistiky, kluby mohou na multimediálních obrazovkách opakovat sporné situace, v týmech se budou diváci více setkávat s mladými hráči, což má obecně pomoci českému hokeji. Na Vaše otázky odpovídal ředitel extraligy Josef Řezníček.
Šéf extraligy Josef Řezníček o nadcházející sezoně

Josef Řezníček

zvědavec: Dobrý den pane Řezníčku kdy se přestanou utajovat nasazování sudích na extraligu?
12:25 - Josef Řezníček: S tím se nepočítá. Systém nasazování pro rozhodčí extraligy se dále rozšiřuje a bude se rozšiřovat na další soutěže ČSLH.
Jakub: Uvažovalo sa niekedy o vytvorení hokejového národného Pohára, na futbalový štýl z väčšiny krajín, kde by sa stretávali vyraďovacím súbojom kluby z najvyšších 3-4 súťaží ? Vcelku ma to zaujíma, lebo vo futbale to funguje všade a dlhodobo a je to úspešné, v hokeji viem, že to funguje v Nemecku.
12:27 - Josef Řezníček: Ne. Myslím si, že se o tom neuvažuje. Termínový kalendář ELH spolu s mezinárodními akcemi je tak náročný, že se do něj prakticky již nevejdou žádná utkání.
Michal J.: Dobrý den pane Řezníčku chtěl jsem se zeptat jak by se postupovalo v případě postupu do extraligy některého klubu který nemá adekvátní stadion, jako například Boleslav nebo Olomouc. Doufám že nebudou udělovány vyjímky už po roce 2015. Děkuji. A díky hlavně za nové statistiky pro extraligu.
12:30 - Josef Řezníček: Licenční pravidla pro ELH jsou pevně nastavena a v budoucnosti se mohou upravovat na základě stanoviska klubů ELH a řídícího orgánu ČSLH.
Michal: Chci se zeptat jestli jste nepřemýšlely o přejmenování soutěže aby byl její název více mezinárodní. Došlo k tomu např v elitserien která se nově jmenuje SHL. Tyhle zkratky soutěží kopírují NHL a myslím že jsou dobrou volbou. Dále je to třeba KHL, NLA atd. Díky.
12:32 - Josef Řezníček: Extraliga má svůj název - ELH. O dalších změnách názvu soutěže se zatím neuvažovalo. I z marketingového hlediska by případná změna názvu byla poměrně nákladnou záležitostí.
Jiří Batěk: Proč jste zavedli pravidlo o mladých hráčích a kdy jej zrušíte???Víte o tom že to bude mít opačný efekt než čekáte???Kluby budou mít sice hráče na soupisce ale zůstanou sedět na lavičce a ty co by normálně hrály půjdou pryč.Konkrétně u nás (Zlín)to odnesly Horák a Urbanec.Místo nich bude na lavičce sedět Sedláček a budeme hrát jen na šest obránců,přece tam nebudeme dávat mladé co na to ještě nemají a raději ty co na to mají ale už jsou o něco starší pošleme pryč.Takto to bude vypadat ve všech klubech.Co tak čtu tak s tím nikdo nesouhlasí,jen ti nahoře co tento nesmysl vymysleli.
12:36 - Josef Řezníček: Na tomto pravidle se podílely všechny kluby extraligy v zájmu snížení svých rozpočtů na sezonu, příslušné komise ČSLH s výhledem zapojení více mladých hráčů do seniorského hokeje a zamezení hromadným exodům mladých hráčů do zahraničí. A výsledkem je toto pravidlo, které v této době po odehrání dvou kol extraligy nevidím tak černě jako vy. A už vůbec si nemyslím, že s tímto pravidlem všichni nesouhlasí.
Martin: Nepřemýšleli jste o omezení počtu cizinců z jedné země na klub? Vznikla by tak větší různorodost herních stylů. Např v takovém Hradci králové hraje 6 slováků. Jejich hra je podobná té české. Myslím že 5 cizinců na klub by mohlo být maximem a z toho maximálně 3 - 4 z jedné země.
12:38 - Josef Řezníček: Myslím si, že o nastavování tohoto druhu omezení se neuvažuje. Do budoucna se může měnit počet licencí pro cizince, popřípadě samotný statut hráče jako cizince.
Tomáš H.: Dobrý den, čím si vysvětlujete fakt, že po zavedení nového pravidla o nasazování mladých hráčů má většina týmů na soupisce maximálně jednoho hráče ročníku 1994 nebo mladší a budou hrát systémem 6 beků a 12 útočníků, tím pádem bude onen mladý pouze sedět nebo se vůbec do sestavy nevejde? V takovém případě bude toto pravidlo naprosto kontraproduktivní podle mého názoru. A ještě bych se chtěl zeptat co s tímto pravidlem zamýšlíte do budoucna, protože ještě před začátkem letošního ročníku má spíše více odpůrců, než podporovatelů? Děkuji za odpověď
12:44 - Josef Řezníček: Ve srovnání s vyspělými ligami, kde se používá systém nasazování 2 + 18 hráčů do hry, se u nás používá systém 2 + 20. S pravidlem o mladých hráčích jsme se přiblížili všem vyspělým soutěžím ve světě, a pokud kluby chtějí do hry nasazovat dva hráče nad rámec 18 hráčů do pole, pak musí nasazovat juniory a mladší. Kluby nemají povinnost povinně tyto hráče s sebou vozit ani nasazovat, pokud nechtějí, nebo kvalita hráčů tomu neodpovídá.
lefty: Zdravím , neuvažujete do budoucna finačně odměnovat vítěze ligy, ve fotbale kdo vyhraje tak jde do poháru a má aspon nějaký příslib peněz a v hokeji nic, když to jenom trošku přeženu ,tak vyhrát ligu je spíš pro klub, po finační stránce špatné . Musí vyplatit hráčum prémie a jiné věci, jasně přibudou asi nějací sponzoři ale myslí že jich moc nebude a kkub si nijak nepolepší! Myslím že tohle je velký problém hokeje, je mi jasné že v dnešní době bude těžké najít nějaké peníze navíc.... Tak přeji at je úspěšná sezona !
12:46 - Josef Řezníček: Myšlenky tohoto rázu jsem už zaslechl, otázkou je tyto finance někde najít. V naší soutěži je vítěz Prezidentského poháru po základní části odměňován dotací pro mládežnické kategorie.
lubomir Novak: Dobry den, Mám dotaz,A Počítá se i do pravidel poviní mladí hráči i zahraniční? Příklad: Gorškov z Třince má 22 let tak a počítá se do pravidla 5 mladých hráčů,nebo v tom pravidlu musejí být pouze mladí češi ,?
12:49 - Josef Řezníček: Gorškov z Třince se v současné době považuje za cizince a nepočítá se do pěti mladých hráčů. Status cizince v soutěžích ČSLH ztrácí hráč po odehrání tří sezon v soutěžích ČSLH.
josef dobrovolny: je v ceskem hokeji korupce
12:49 - Josef Řezníček: Jsem přesvědčený, že v nejvyšší soutěži se nevyskytuje.
Svata: dobrý den, proč cslh stále neustopilo od tabulkových hodnot hráčů? Myslím, že to velmi negativně ovlivňuje mládež - když chce mladý hráč přestoupit, musí za sebe zaplatit klubu nemalé peníze a to v mnoha případech vede ke konci jejich kariér.
12:53 - Josef Řezníček: Snahy o změnu, nebo o přeformulování tabulkových hodnot do výchovného, proběhly, výsledkem byl názor naprosté většiny extraligových klubů tabulky neměnit ani nemodifikovat.
Miloš: Dobrý den. Z jakého důvodu je tajný věk rozhodčích i to kolik let pískají extraligu? Myslím si, že konkrétně na věku lidí není nic tajného, třeba rok narození. Navíc všude ve světě to není tajné, ale běžně dostupné. Neexistuje, aby v NHL neměl rozhodčí zřízeno info s fotkou a rokem narození a to včetně těch, kteří jsou v nižších soutěžích a ještě nemají ani jeden start v NHL a jsou pouze mezi náhradníky. Není to jen v zámoří, ale všude v Evropě takové informace jsou volně dostupné. Plánujete také zveřejnit jména všech rozhodčích extraligy a k tomu přidat údaje jako je rok narození a kdy začal pískat extraligu? Konkrétně na webu ČSLH pod sekcí rozhodčí to možné je zveřejnit. Pokud k tomu dojde, tak kdy, bude to ještě tuto sezonu? Mluví se, že rozhodčí Antonín Jeřábek je respektován, má o něj zájem KHL, ale je smutné, když nikde není kdy začal rozhodovat v lize ani žádné další údaje. To samé další sudí. Myslím si, že je to škoda. Kdy tohle napravíte?
12:56 - Josef Řezníček: Otázka směřuje na komisi rozhodčích, která sekci na stránkách ČSLH spravuje. Myslím si, že věk ani další informace o rozhodčích nejsou tajné. V této sekci by měla viset nominační listina rozhodčích pro všechny soutěže řízené ČSLH.
Marek: Dobrý den, jaký máte osobní názor na to, že extraliga přišla (věřím, že pouze dočasně) o jednoho ze svých tradičních účastníků - České Budějovice?
12:58 - Josef Řezníček: Určitě je to špatně pro tak tradiční baštu hokeje a hokejového fanouška z Českých Budějovic. Osobně jsem rád, že výkonnostní hokej v Budějovicích má pokračování a nejvyšší ambice vrátit se zpět do extraligy.
Gooryk: Dobrý den. Co říkáte na fakt, že někteří neuhradili pokutu za simulování ani po upozornění? Třeba Roman Hamrlík ještě v srpnu říkal, že neví jestli zaplatí, přitom bylo jasné, že simuloval. Jde s tím něco dělat? Přijde mi to jako výsměch, vyhlásí se nulová tolerance filmování a někteří ani na upomínku nereagují a nezaplatí včas. Co s tím do budoucna? Je třeba jedna z možností pokud neuhradí pokutu hráč, to vymáhat po klubech? Jaká bude splatnost? Podle těch co neplatili včas vím, že pokutu z března ještě v dubnu zaplacenou neměli. Jaká bude splatnost? Také víc než měsíc nebo tohle se během léta vyřešilo?
13:03 - Josef Řezníček: Pokud myslíte Martina Hamrlíka, tak jeho pokuta je vedena jako neuhrazená a z pozice ČSLH je s hráčem stále vedeno disciplinární řízení jako nesplněné se všemi důsledky až do zaplacení tohoto závazku, může být hráči omezena činnost v rámci ČSLH (přestup, trenérská licence).
Jirka: Zdravím, jde něco udělat s předraženým vstupným? V NHL je platový strop pro hráče. Jde udělat i strop pro vstupný? Někdy zejména v play off to je mimo realitu. A potom se kluby diví, že tam nikdo nejde. Kdo by třeba na finále extraligy šel za 1000 KČ pro jednoho. Nejde i tohle nějak pohlídat? Mě štvou řeči, že na hokej nechodí lidi, ale když porovnám ceny u fotbalu a hokeje, tak hokej je dražší. Porovnejte průměrnou mzdu a cenu vstupenky a fakt, že někdo je přespolní a další náklady spolkne cesta... Mě hokej baví, ale nemůžu si to dovolit každý týden jak bych chtěl, maxmálně jednou za měsíc a to ještě, když není play off, tam je to mnohem dražší...
13:04 - Josef Řezníček: Cenovou politiku vstupného si určují kluby jako svéprávné obchodní společnosti a tato politika nespadá do kompetence ČSLH.

1 2 3 » 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter
   Chat s osobností

   Hlavní zprávy

   ČT sport – Liga Mistrů

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.