ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Miroslava Knapková nejen o svém olympijském triumfu

Velikost textu:
Jednou z nejúspěšnějších českých sportovkyň poslední doby je bezesporu veslařka Miroslava Knapková. Po úspěších ve Světovém poháru, na mistrovství Evropy i světa přidala loni kov nejcennější - zlato z olympiády v Londýně. Na olympijskou atmosféru i specifika skifu jste se Miroslavy Knapkové mohli ptát v chatu ČT sport.
Miroslava Knapková nejen o svém olympijském triumfu

Miroslava Knapková

Martin Dub: Dobrý den, jaký byl Váš první pocit, když jste viděla, že máte náskok před ostatnímí soupeřkami a máte pár metrů do cíle???
13:16 - Miroslava Knapková: Dobrý den. Byl to úžasný pocit. Ještě nikdy na mezinárodních závodech jsem neměla tak velký náskok. A teď k tomu ještě ve finále olympiády. Prostě paráda.
Mirek: Ahoj Mirko, slyšel jsem, že veslařské vybavení není zrovna levná záležitost. Kolik takové vybavení stojí a jak dlouho ti vydrží? Kupuješ si ho sama?
13:18 - Miroslava Knapková: Naštěstí si sama vybavení kupovat nemusím. Ono je totiž skutečně hodně drahé. Loď stojí přes 200 tisíc korun, pár vesel kolem 15 000. Loď mám půjčenou od svazu a nebo Centra sportu ministerstva vnitra, kde jsem zaměstnaná.
Honza: Jaká jste/byla studentka? :))
13:20 - Miroslava Knapková: Vyberte si. Po několika letech jsem úspěšně zakončila Fakultu tělesné výchovy a sportu, obor trenérství. Ale přiznám, že jsem i ve škole dávala přednost sportu, takže se to na mých studijních výsledcích odráželo.
Michaela S.: Ahoj, sleduješ i jiné sporty než veslování? Komu ještě fandíš?
13:21 - Miroslava Knapková: Sleduji spoustu sportů. Třeba kanoistiku. Vím, že kluci jeli v Račicích při Světovém poháru výborně a získali jako tým hodně medailí. Jako bývalá atletka se ráda podívám na atletické závody v televizi.
Saša: jak si prijela do studia na chat? jake mas auto?
13:22 - Miroslava Knapková: Přijela jsem autem. Ale ne svým. Já žádné nemám. Doufám zatím.
Tadeáš L.: Kdy plánuješ mít první dítě?
13:22 - Miroslava Knapková: Plánovat můžu :-) Ale pokud nebudu mít tatínka, tak...
Olda: Ahoj, když závodíte, myslíte na něco jiného než na závod anebo se plně soustředíte?
13:25 - Miroslava Knapková: Většinou mě závodní atmosféra natolik vtáhne, že se skutečně koncentruji jen na závod. Záleží také na taktice. Někdy si dávám pozor na techniku, jindy si víc hlídám soupeřky. Na nic jiného fakt není čas. A teď prozradím něco, co jsem ještě nikdy neřekla: Ale při olympijském závodě jsem před cílem věděla, že vyhraji, tak jsem se z toho hrozně radovala.
Tomáš: Jak nejraději relaxujete?
13:26 - Miroslava Knapková: Záleží, jak moc jsem unavená. Když málo, tak většinou s kamarády při sportech nebo společné večeři. Když hodně, tak se nejraději doma koukám na nějaký film.
Zuzka: Dobrý den Mirko, jak si myslíte, že bude vypadat složení olympijského finále skifu na olympiádě v Riu? Doufám, že bude s vaší účastí. Fandím vám. :)
13:27 - Miroslava Knapková: Dobrý den Zuzko! Tři roky jsou ještě dlouhá doba. Těžko říct, co tam bude za soupeřky. Ale doufám, že já jedna z účastnic finále budu. Každopádně se na Rio chystám.
Ondra : Dobrý den gratuluju vám ke skvělé zlaté olympijské medaili .Jaký ste měla pocit když ste stála na stupních vítězů.
13:29 - Miroslava Knapková: S vítězstvím se pojí hlavně pozitivní pocity. To bylo i u mě. Hlavou mi proběhlo, co všechno jsem pro to musela udělat. Vzpomněla jsem si i na moment, kdy jsem veslování chtěla nechat. V tu chvíli jsem byla ráda, že jsem to neudělala.
lenka: Ahoj,chystáš se vyhrát olympiádu v Rio de Janeru cítíš se jako favoritka .
13:30 - Miroslava Knapková: Ahoj. Chystám. Cítím se jako zkušená veslařka. Jestli budu jedna z favoritek, uvidím až rok před olympiádou podle toho, kdo se kvalifikuje.
Kuba: Ahoj! Se kterými sportovci se nejvíc kamarádíš?
13:31 - Miroslava Knapková: Samozřejmě s veslaři. Potom s rychlostními kanoisty, protože se při trénincích i soustředěních potkáváme na vodě i horách.
Honza: Máš speciální stravovací režim nebo to neřešíš?
13:32 - Miroslava Knapková: Neřeším. :-) Mám štěstí, že inklinuji ke zdravějšímu stravování, takže... Vlastně jím skoro všechno co mi chutná. Diety nedržím.
Tomáš: Dobrý den máte ještě motivaci když jste všechno vyhrála.
13:34 - Miroslava Knapková: No... Motivaci mám. Proč? Protože chci zůstat mezi elitou. Už proto, že jsem tomu obětovala roky dřiny.
Milan Rost: Hezký den, do jaké země byste se se sportem chtěla podívat?
13:34 - Miroslava Knapková: Kdybych si měla vybrat, kde jsem ještě nebyla, tak do Austrálie. Jinak se mi nejvíce líbilo na Novém Zélandu.

1 2 3 4 5 » 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter
   Chat s osobností

   Hlavní zprávy

   ČT sport - Největší momenty 100 let českého sportu

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.