ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
ME V ATLETICE

Holuša finále na 1500 metrů nepoběží, skolila ho chřipka

Velikost textu:

Curych - Jakub Holuša nenastoupí do finále závodu na 1 500 metrů Curychu. Připravila ho o něj chřipka. Šestadvacetiletý svěřenec Jiřího Sequenta se už po rozběhu necítil dobře, byl vysílený a sotva mluvil. Nakonec postoupil časem. Přímý přenos odpoledního programu mistrovství Evropy sledujte od 14:45 na ČT sport nebo na našem webu.

Jakub Holuša
Jakub Holuša

"Málem jsem se několikrát pozvracel," přiznal Holuša po závodu. V pátek večer dostal teplotu a začali se o něj starat lékaři. "Má virózu, bylo to vidět už v rozběhu, sice postoupil do finále, ale bylo to trápení a nebyl to on," všiml si Sequent.

Dva roky, co ho trénuje, ho neviděl takového ztrápeného, jako byl po rozběhu. "Tím rozběhem se ta viróza asi ještě urychlila. Dostal teploty, má problémy se žaludkem, bolí ho nohy, ruce, záda," popsal.

Holušovi se v letošní sezoně dařilo, dokonce atakoval letitý český rekord na patnáctistovce a dělal si medailové naděje. "Hrozně chtěl běžet, ale nejde to. Hlavu má silnější, ale tělo nemůže oklamat. Je to škoda," řekl trenér.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.