ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Koulařka Adamsová popáté ovládla hodnocení Diamantové ligy

Velikost textu:

Brusel - Novozélandská koulařka Valerie Adamsová popáté v kariéře vyhrála hodnocení Diamantové ligy, třebaže v předehře finálového mítinku v Bruselu podlehla, stejně jako na olympijských hrách v Riu de Janeiro, americké soupeřce Michelle Carterové. V soutěži na náměstí Grande-Place v historickém centru belgické metropole Carterová výkonem 19,98 metru porazila Adamsovou o 41 centimetrů. 

Novozélandská koulařka Valeria Adamsová
Novozélandská koulařka Valeria Adamsová

Jednatřicetiletá Adamsová, vítězka čtyř ze sedmi závodů v seriálu, měla celkové prvenství matematicky jisté již před soutěží. Vítězství v Diamantové lize spojené s prémií 40 000 dolarů (asi 961 tisíc korun) je ale podmíněno účastí na finálovém mítinku.

Hodnocení Adamsová ovládla po roční pauze způsobené zdravotními problémy a stala se čtvrtou atletkou s pěti celkovými triumfy. Vyrovnala se chorvatské diskařce Sandře Perkovičové a americkému trojskokanovi Christianu Taylorovi, rekordmanem je se sedmi prvenstvími francouzský tyčkař Renaud Lavillenie.

Ti všichni potvrdili svoji dlouholetou nadvládu na prvním finálovém mítinku v Curychu, v pátek v Bruselu bude korunováno zbývajících 15 králů jednotlivých disciplín.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.