ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Vlašičová nárůst formy po návratu nečeká, skákat ale nezapomněla

Velikost textu:
aktualizováno 26. 5. 2013 14:46

New York - Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová oslavila v sobotu po téměř dvouleté pauze vítězný návrat k závodům. V prvním startu od září 2011 vyhrála mítink Diamantové ligy v New Yorku, kde v chladných a deštivých podmínkách přeskočila 194 centimetrů.

Blanka Vlašičová
Blanka Vlašičová

Devětadvacetiletá Chorvatka si výhru užívala, byť byla v minulosti zvyklá na mnohem lepší výkony. Její osobní rekord má hodnotu 208 cm. Výše skočila pouze bulharská světová rekordmanka Stefka Kostadinovová, na jejíž maximum 209 cm Vlašičová opakovaně marně útočila.

"Jsem tak ráda, že už nemusím sedět doma u televize," radovala se Vlašičová. "Jsem tady. Není to přelud. Splnil se mi sen."

Do výškařského sektoru ji přes rok a půl nepustily operace kotníku a achilovky i následná infekce. Teď se radovala z každého zdařeného pokusu. "Nedokážu popsat, jak moc jsem byla před závodem vystrašená. Nevěděla jsem, jestli už jsem připravená, nebo ne. V tréninku jsem skákala jenom kolem těch 190 a pořád jsem cítila bolesti. Říkala jsem si, že cokoliv se dnes stane, sama to nemohu zvládnout. Bůh zařídí zbytek. Měla jsem v něm dnes velkou oporu," řekla mistryně světa z let 2007 a 2009.

Blanka Vlašičová překonává laťku na Diamantové lize
Blanka Vlašičová překonává laťku na Diamantové lize

Přes vítězný návrat očekává dlouhou cestu zpátky na vrchol. Věří, že bude zase jednou skákat tak vysoko jako před zdravotními patáliemi. Jen nedokáže odhadnout, kdy to bude.

"Právě teď nemám žádná očekávání, cokoliv přijde, bude bonus. Po takové době bez tréninku není možné být hned silná a čerstvá. Musím být trpělivá, než zase získám to správné načasování na velkých výškách. Skákat jsem ale nezapomněla," řekla závodnice, jež vítězných 194 cm překonala stejně jako předchozích pět výšek napoprvé a s velkou rezervou. O 197 cm se pak pokusila třikrát neúspěšně.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.