ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Sprinter Gatlin se vrátil po dopingovém trestu vítězstvím

Velikost textu:
aktualizováno 3. 8. 2010 21:39

Rakvere (Estonsko) - Americký sprinter Justin Gatlin se vrátil na atletický ovál časem 10,24 na stovce a výhrou při mítinku v estonském Rakvere. Osmadvacetiletý Američan běžel poprvé po čtyřech letech, minulou sobotu mu vypršel čtyřletý trest za doping. Gatlin byl suspendován před čtyřmi lety poté, co vyrovnal světový rekord na stovce časem 9,77. O historický zápis ho ale připravil nález zvýšené hodnoty hormonu testosteronu. Za druhý dopingový prohřešek dostal původně osmiletý trest, který mu byl později zkrácen na polovinu. Distanc mu vypršel 24. července.

Americký sprinter Justin Gatlin se vrátil k závodění po dopingovém trestu.
Americký sprinter Justin Gatlin se vrátil k závodění po dopingovém trestu.
Otevřít galerii
 • Americký sprinter Justin Gatlin se vrátil k závodění po dopingovém trestu. zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Justin Gatlin zdroj: nytimes.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Cítil jsem se dobře, čiperný," řekl Gatlin v rozhovoru pro agenturu AP. "Jsem ale trochu zklamaný časem. Jinak si myslím, že to byl dobrý návrat a příště doufám budu lepší," věřil. Podruhé se na start postaví opět v Estonsku, v neděli poběží v Tallinnu.

Olympijský vítěz stovky z Atén Gatlin nejdříve v Rakvere vyhrál rozběh v protivětru časem 10,34. Ve finále se o desetinu vteřiny zlepšil a porazil o sedm setin svého krajana J-Mee Samuelse.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.