ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Evropským králem sprintu je Lemaitre, vyhrál i dvoustovku

Velikost textu:
aktualizováno 30. 7. 2010 22:50

Barcelona - Dvacetiletý francouzský sprinter Christophe Lemaitre vyhrál na mistrovství Evropy v Barceloně po stovce i běh na 200 metrů. Ve finále dnes zvítězil mohutným finišem v čase 20,37 sekundy o jedinou setinu před Britem Christianem Malcolmem. Lemaitre přitom vbíhal do cílové rovinky s několikametrovou ztrátou, tu ale dokázal dlouhými kroky smazat a do cíle vpadl s minimálním náskokem před Malcolmem.

Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre
Otevřít galerii
 • Christophe Lemaitre autor: Victor Caivano, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • ME v atletice 2010 autor: Matt Dunham, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Bylo to nesmírně těsné. Start se mi moc nepovedl a v polovině závodu to nevypadalo dobře. Ale do posledních metrů jsem dal opravdu všechno," prohlásil Lemaitre. Bronz získal stejně jako na poloviční trati jeho krajan Martial Mbandjock. Současný fenomén evropské atletiky a vítěz dvou nejrychlejších disciplín se představí na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Ostravě.

Nejrychlejším čtvrtkařem je Belgičan Kevin Borlée. Dlouho vedoucí Francouz Leslie Djhone v závěru odpadl a doběhl až šestý, za ním skončil vítězův bratr Jonathan. Soutěž kladivářek vyhrála Němka Betty Heidlerová, která tak k dvěma světovým medailím přidala první evropskou.

V závodu na 3000 metrů překážek zvítězila po strhujícím souboji v cílové rovince Ruska Julija Zarudněvová. Domácí reprezentantce Martě Domínguezové nepomohla ke zlatu ani hlasitá podpora z tribun olympijského stadionu, se soupeřkou prohrála o 17 setin.

Naopak závěrečná patnáctistovka přivedla španělské fanoušky do extáze. S velkým náskokem zvítězil domácí běžec Arturo Casado, navíc Manuel Olmedo přidal bronz a Reyes Estévez doběhl čtvrtý. Po poslední disciplíně dnešního programu se tak z hlediště ozývaly oslavné chorály.

Dvoudenní soutěži sedmibojařek zatím vévodí favorizovaná Britka a držitelka světového titulu Jessica Ennisová z Velké Británie. Dokázala využít především převahy v běžeckých disciplínách a ve sto metrech překážek i hladké dvoustovce zvítězila s přehledem. Ziskem 4080 prozatím vede o 110 bodů před Nataliyí Dobryňskou, pro změnu olympijskou vítězkou. Třetí místo prozatím opanuje Němka Oeserová.

Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre
Více fotek
 • Christophe Lemaitre autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1832/183110.jpg
 • Jessica Ennisová autor: Matt Dunham, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1837/183697.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.