ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Semenyaová se vrátila. A hned vítězně

Velikost textu:

Lappeenranta (Finsko) - Caster Semenyaová má za sebou vítězný návrat na atletickou dráhu po téměř roční přestávce. Úřadující mistryně světa vyhrála na mítinku v Lappeenrantě závod na 800 metrů, byť v pouze průměrném čase 2:04,22 minuty. Pro devatenáctiletou atletku byla větším vítězstvím už samotná možnost startovat v mezinárodní soutěži. Od mistrovství světa v Berlíně totiž čekala na analýzu lékařských testů, které měly ukončit pochybnosti o jejím pohlaví. Mezinárodní federace IAAF jí dala definitivně svolení až začátkem července.

Caster Semenyaová na ítinku ve finské Lappeenrantě
Caster Semenyaová na ítinku ve finské Lappeenrantě
Otevřít galerii
 • Caster Semenyaová na ítinku ve finské Lappeenrantě zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Caster Semenyaová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1104/110378.jpg?1252655112

"S výkonem jsem docela spokojená. Není lehké zaběhnout 2:04, když jsem byla jedenáct měsíců doma. Čím víc závodů poběžím, tím lepší to bude," řekla mladá Jihoafričanka v rozhovoru pro finskou televizi.

Semenyaová kvůli nedostatečné přípravě vynechá juniorský světový šampionát, ve vrcholné formě by se ale chtěla představit na říjnových Hrách Commonwealthu v Dillí. "Vypadala na dráze uvolněně a já od ní čekám ještě velké věci v tomto roce. Bude jí zřejmě stačit jen šest týdnů, aby se dostala do vrcholné formy," odhadl mluvčí Jihoafrického atletického svazu Richard Stander.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.