ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Kladivářka Ledvinová hodila 70 metrů a jede na ME

Velikost textu:

Praha - Pátou desítku nominovaných atletů pro mistrovství Evropy v Barceloně načala ve středu kladivářka Lenka Ledvinová. Na mítinku v Brně předvedla výkon 70,10 metru a splnila tak požadované kritérium o šedesát centimetrů. Výkon Ledvinové je druhým nejdelším hodem v české historii, její český rekord loni ze Sušice má hodnotu 70,51 metru. Česká rekordmanka limitního hodu dosáhla v poslední šesté sérii jen čtyři dny před uzávěrkou nominace, která skončí v neděli po mistrovství České republiky v Třinci.

Kladivářka Lenka Ledvinová
Kladivářka Lenka Ledvinová
Otevřít galerii
 • Kladivářka Lenka Ledvinová zdroj: www.vseosportu.unas.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/310/30906.jpg?1215867337
 • Lenka Ledvinová zdroj: www.lfp.cuni.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/838/83788.jpg?1241272915

Čtyřiadvacetiletá kladivářka přitom po loňském nezdaru na MS v Berlíně uvažovala, že ukončí kariéru. "Byla jsem hodně demotivovaná. Zlomilo se to teprve v lednu, kdy jsem začala vzpírat. Bylo jasné, že bez síly to nepůjde," řekla serveru Českého atletického svazu Ledvinová.

Kvůli pozdějšímu začátku tréninku tak její forma graduje později. "Věděla jsem, že mám v přípravě manko, takže jsem se tolik nezneklidňovala, že hážu méně. Nicméně v poslední době s tím, jak se blížil konec nominačního období, utíkal čas hodně rychle," přiznala. Už o víkendu přehodila 69 metrů. "Proto jsem jela do Brna využít formu, nechtěla jsem to nechat až do Třince," prohlásila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.