ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Gay porazil ve sprinterském souboji Powella

Velikost textu:

Gateshead - Američan Tyson Gay porazil v britském Gatesheadu v prvním letošním přímém sprinterském souboji Jamajčana Asafu Powella o dvě setiny sekundy. Americký vicemistr světa při svém prvním startu na stometrové trati v této sezoně dosáhl času 9,94 s. Zuzana Hejnová obsadila na dnešním mítinku Diamantové ligy v běhu na 400 m překážek druhé místo časem 54,83 s a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková skončila třetí výkonem 62,02 m.

Tyson Gay
Tyson Gay
Otevřít galerii
 • Tyson Gay zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Asafa Powell (vlevo) zdroj: www.britannica.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na Gayovi vůbec nebyly znát stopy svalového zranění, které ho provázely v úvodu sezony. Už před týdnem v Eugene se úspěšně vrátil na dráhu vítězstvím na dvoustovce. V Gatesheadu už v rozběhu zaběhl 9,96 a ve finále ještě dvě setiny ubral, přestože musel bojovat se silným protivětrem. Na nejlepší světový čas, který drží Powell společně s Boltem, ztrácí ještě 14 setin. Oba nejrychlejší muži letošní sezony se utkají příští pátek v Paříži.


Pro oštěpařku Barboru Špotákovou byla v prvních třech pokusech začarovaná šedesátimetrová hranice. Až ve čtvrtém se dostala na 62,02 m, ale to stačilo jen na třetí místo. Lepší byly Sunette Viljoenová z JAR a Američanka Kara Pattersonová, v bodování oštěpu Diamantové ligy však Špotáková dál vede. Jarmila Klimešová obsadila páté místo výkonem 56,21.

Zuzana Hejnová na překážkářské čtvrtce nestačila jen na Jamajčanku Kaliese Spencerovou. Denisa Rosolová doběhla na hladké čtvrtce pátá v čase 51,76 s, rychlejší byly jen Američanky a Jamajčanky. Jaroslav Bába skončil ve výškařském sektoru čtvrtý výkonem 226 centimetrů. Tyčkařka Jiřina Ptáčníková byla se 441 cm sedmá.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.