ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Tyčkařka Isinbajevová přerušila na neurčitou dobu kariéru

Velikost textu:

Monako - Tyčkařka Jelena Isinbajevová se rozhodla na čas přerušit kariéru. Sedmadvacetiletá světová rekordmanka v dnešním prohlášení uvedla, že potřebuje závodní pauzu. Její délku nespecifikovala, přestávku ale označila za nutnou. Rozhodnutí dvojnásobné olympijské vítězky má zřejmě souvislost s nezdarem na březnovém halovém mistrovství světa v Dauhá, kde po předchozích třech triumfech nezískala medaili. Byl to v krátké době již druhý krach obrovské favoritky v soutěži světového významu.

Jelena Isinbajevová
Jelena Isinbajevová
Otevřít galerii
 • Jelena Isinbajevová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jelena Isinbajevová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jelena Isinbajevová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Tři týdny jsem o tom pečlivě přemýšlela a nyní jsem dospěla k závěru, že soutěžní přestávka je pro mě absolutní nutnost," uvedla Isinbajevová v textu, který podle agentury Reuters zveřejnil její manažer. Loni neskočila Isinbajevová svoji základní výšku na "venkovním" mistrovství světa v Berlíně. Krátce po tehdejším neúspěchu přitom dokázala vytvořit v Curychu zatím svůj poslední světový rekord výkonem 506 cm.

Vrcholem letošní sezony bude pro evropské atlety kontinentální šampionát v Barceloně na přelomu července a srpna. Účast na něm nechala Isinbajevová otevřenou, závodní pauza podle ní totiž nebude znamenat, že přestane trénovat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.