ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Překážkář Svoboda v Birminghamu prohrál jen s Roblesem

Velikost textu:

Birmingham - Pouze s olympijským vítězem Dayronem Roblesem z Kuby prohrál na halovém atletickém mítinku v Birminghamu překážkář Petr Svoboda. Český rekordman proběhl cílem závodu na 60 metrů překážek v čase 7,57 sekundy a za svým nejlepším výkonem zaostal o sedm setin. Robles byl o 13 setin rychlejší a chyběla mu jen setina k vyrovnání nejlepšího výkonu sezony Američana Terrence Trammella. "Druhé místo mě těší. I když jsem trochu nachlazený, dalo se běžet rychle," řekl Svoboda.

Atlet Petr Svoboda
Atlet Petr Svoboda
Otevřít galerii
 • Atlet Petr Svoboda autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1060/105970.jpg?1250787641
 • Petr Svoboda autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Svobodu potěšilo, že porazil Francouze Ladjiho Doucourého a Nizozemce Gregoryho Sedoka. "Start se mi sice příliš nepovedl, ale od třetí překážky jsem zabral a už to bylo dobré," dodal.

Páté místo v běhu na 400 metrů obsadila Zuzana Bergrová a časem 53,39 sekundy potvrdila vzestup formy českých čtvrtkařek, které se díky průměru pod 53,50 sekundy kvalifikovaly na halové mistrovství světa v Dauhá. 

Sedmá v kvalitní soutěži tyčkařek skončila Jiřina Ptáčníková za úspěšný pokus na výšce 450 centimetrů. Vyhrála v národním rekordu Brazilka Fabiana Murerová, která si výkonem 482 cm zlepšila o centimetr osobní maximum. Za nejlepším výkonem roku Rusky Jeleny Isinbajevové zaostala o tři centimetry.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.