ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Mílař Ramzí přišel o zlato z Pekingu, to dostane Kiprop

Velikost textu:

Londýn - Bahrajnský mílař Rašíd Ramzí přišel o zlato z olympiády v Pekingu kvůli pozitivnímu testu na látku CERA. Agenturám AP a Reuters to potvrdily zdroje blízké národnímu olympijskému výboru. Olympijským vítězem na 1500 metrů se dodatečně stane původně druhý Keňan Asbel Kiprop. Stříbro dostane Nicolas Willis z Nového Zélandu, bronz připadne Francouzi Mehdimu Baalovi.

Rašíd Ramzí
Rašíd Ramzí
Otevřít galerii
 • Rašíd Ramzí autor: ČT24, zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo Olympijských her v Pekingu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/339/33825.jpg?1217401206

Marocký rodák Ramzí se stal loni národním hrdinou, když pro Bahrajn vybojoval první atletické zlato v historii. Jeho vzorky z Pekingu však letos v dubnu při opakované analýze odhalily užití vylepšené verze krevního dopingu EPO. 

Vedle devětadvacetiletého běžce neprošlo tehdy dodatečnou kontrolou dalších pět olympioniků včetně cyklisty Davideho Rebellina, jenž po úterním rozhodnutí Italského olympijského výboru rovněž přišel o cenný kov z Pekingu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.