ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Nejlepší atletkou Evropy je běžkyně Domínguezová

Velikost textu:

Lausanne (Švýcarsko) - Španělská běžkyně Marta Domínguezová byla zvolena nejlepší evropskou atletkou této sezony. V anketě Evropské atletické asociace EAA zvítězila před výškařkou Blankou Vlašičovou z Chorvatska a ruskou tyčkařkou Jelenou Isinbajevovou, obhájkyní prvenství. Česká oštěpařka Barbora Špotáková po loňském druhém místě tentokrát mezi hodnocenými atletkami chyběla, její jediná berlínská přemožitelka Steffi Neriusová z Německa skončila devátá. V pátek zveřejní EAA pořadí mužů.

Marta Domínguezová
Marta Domínguezová
Otevřít galerii
 • Marta Domínguezová zdroj: nl.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1147/114685.jpg?1254389233
 • Blanka Vlašičová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třiatřicetiletá Domínguezová coby dvojnásobná mistryně Evropy v běhu na 5000 metrů letos přidala do sbírky svůj premiérový světový titul na 3000 metrů překážek. V Berlíně byla jedinou Evropankou, která získala zlatou medaili v běžecké disciplíně.

Také Vlašičová, jež anketu opanovala v roce 2007, vyhrála nejdůležitější závod roku, naproti tomu Isinbajevová v Berlíně vyhořela, protože nepřeskočila svoji základní výšku. O několik dní později však v Curychu vylepšila světový rekord na 506 centimetrů.

O výsledcích ankety rozhodují fanoušci, média a členské federace prostřednictvím webové stránky EAA a také komise odborníků, přičemž každá skupina hlasujících má na konečném hodnocení čtvrtinový podíl.

Anketa o nejlepší atletku Evropy podle EAA:

1. Domínguezová (Šp./3000 m př.), 2. Vlašičová (Chorv./výška), 3. Isinbajevová (Rus./tyč), 4. Ennisová (Brit./sedmiboj), 5. Wlodarczyková (Pol./kladivo), 6. Rogowská (Pol./tyč), 7. Lebeděvová (Rus./dálka, trojskok), 8. Kaniskinová (Rus./chůze), 9. Neriusová (Něm./oštěp), 10. Dobriskeyová (Brit./1500 m)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.