ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Vlašičová skočila v Záhřebu 208 cm, světový rekord jí odolal

Velikost textu:
aktualizováno 31. 8. 2009 22:23

Záhřeb - Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová překonala na atletickém mítinku kategorie Grand Prix v Záhřebu laťku ve výšce 208 cm. O centimetr tak zaostala za světovým rekordem Bulharky Stefky Kostadinovové z roku 1987. Finalista mistrovství světa v běhu na 110 metrů překážek Petr Svoboda skončil ve své disciplíně pátý. Český rekordman doběhl do cíle v čase 13,57 sekundy a za vítězným Ryanem Brathwaitem z Barbadosu zaostal o 22 setin. Dálkař Roman Novotný skočil 757 cm a obsadil rovněž páté místo, překážkářka Lucie Škrobáková skončila časem 13,48 sekundy sedmá.

Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová
Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová
Otevřít galerii
 • Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Chorvatská výškařka autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dvojnásobná mistryně světa Vlašičová si o centimetr vylepšila osobní rekord z předloňského roku. Přes laťku se přenesla hned na první pokus, světový rekord jí potom ale odolal. "Ještě ale budu mít spoustu příležitostí ho překonat. Dneska jsem cítila, že bych mohla skočit mnohem výš než v Berlíně," připomněla svůj čerstvý titul, který získala za 204 cm. "I těch 208 je ale fantastických," dodala pětadvacetiletá atletka v televizním rozhovoru.

Slovinský mistr světa Primož Kozmus vyhrál soutěž kladivářů výkonem 81,77 metru, kterým se dostal do čela letošních tabulek. Těm dosud vévodil o 34 centimetrů horší dubnový výkon Maďara Krisztiána Parse. Nejlepším světovým výkonem roku byl i vítězný vrh amerického koulaře Christiana Cantwella 22,16 m.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.